уживоПРЕНОС, ПАРИЗ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Црвено-бели се не предају

04. 10. 2024. у 21:04

КОШАРКАШИ Црвене звезде против новајлије Париза почињу учешће у Евролиги у сезони 2024/2025. Меч који се игра у "Адидас арени" можете пратити уживо на порталу "Новости".

ПРЕНОС, ПАРИЗ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Црвено-бели се не предају

Трећа четвртина: Париз - Црвена звезда 56:51

28' - Недовић је одлично осетио да је ривал у бонусу у изнудио је два бацања и оба пута је био прецизан. Прекинуо је серију црвено-белих од 11:0 тројком Ворд.

27' - Сјајну контру је истрчао Милер Мекинтајер и успео је да поентира. Топи Звезда предност ривала. Минут одмора је затражио Тијаго Сплитер. Успео је Калинић да поентира.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

26' - Даум је успео да поентира из тешке позиције. Потом је Кавалијер направио неспортски фаул, пошто је повука са леђа Калинића. Погодио је једно бацање крилни играч гостију. Потом се и Митровић изборио за два бацања. Он оба пута био прецизан.

25' - Црвено-бели су тотално без енергије. Можда их мало тргне телевизијски тајм-аут. Иначе, утакмицу са трибина посматра и бивши тренер Црвене звезде Душко Ивановић.

24' - Веома лоша игра Звезде. Париз све то користи и разлика константно расте у корист домаћег тима.

22' - Кенан је сјајно пробио одбрану ривала и лако поентирао, али на другој страни погађа уз фаул Митровића. Погодио је бацања и донео је +10 Паризу - 47:37. Ово је прва двоцифрена предност на утакмици.

21' - Половичан са линије пенала био је Ворд. Звезда је одиграла два веома лоша напада на старту другог полувремена. Нема идеје у нападу код гостију.

Друга четвртина: Париз - Црвена звезда 43:35

20' - Невероватно! Шортс је на седам десетинки до краја првог полувреме успео да изнуди фаул на шуту за три поена. Погодио је два омалени плејмејкер два од три слободна бацања. Ипак, да ствар по госте буде још гора, из офанзивног скока је поентирао Јантунен.

19' - Кенан је први двоцифрени играч у Звезди. Американац је лепо наскочио и погодио шут са полудистанце.

18' - Плавшић је сад изнудио неспортски фаул Крацера. Репрезентативац Србије био је половичан са линије пенала. Нерешива енгима је Шортс. Он је донео Паризу за сад највећу предност - 39:33. Тајм-аутом је реаговао Јанис Сферопулос.

17' - Малколм је поентирао под фаулом Плавшића. Био је то уједно неспортски фаул, па ће Париза имати лопту са стране. Париз је у серији. Хифи је поентирао после украдене лопте.

16' - Сада тројку погађа и Гедраитис. Већ шест тројки су постигли гости, али враћа Ло. Он је на 10 поена. Просто му Звезда прија као ривал.

15' - У стрелце се уписује и Милер Мекинтајер, он је погодио шут са полудистанце. Хејс је оба пута био прецизан са линије пенала. Недовић је у ритму, други пут је био прецизан ван линије 6,75.

14' - Ово је требало гостима. Недовић је погодио тројку. Добра комбинација Шортса и Хејса и центар домаћих је поентирао.

13' - Невероватан је Шортс. Опет је пронашао начин да поентира, иако је Недовић одиграо добру одбрану. Црвено-бели више од два и по минута нису поентирали у другом кварталу.

12' - Мучи се Звезда последњих неколико напада. Нема решења за одбрану Париза. Лука Митровић је направио фаул у нападу.

11' - Наскочио је Шортс и успео да поентира. Не би било добро за госте кад би он ушао у ритам. На другој страни Милер Мекинтајер је изгубио лопту.

Прва четвртина: Париз - Црвена звезда 18:17

10' - Тројка на тројку. Прво је погодио Кенан, а онда и Малколм. Прорадио је и напад домаћег тима у овим тренуцима. Париз је први пут на мечу повео баш у последњем нападу прве деонице. Ти Џеј Шортс је успео да поентира и на тај наћин се упише у стрелце.

9' - Невероватан је Ло. Везао је седам поена и одбрана црвено-белих је без решења за њега.

8' - Традиционално Маодо Ло игра одлично против Звезде. И сад се сјајно уводи у меч, пошто је погодио шут ван линије 6,75. Још једном Немац поентира, сада после продора.

7' - Промашио је Гедраитис, али све је добро пратио Боломбој и вратио лопту у кош. На другој страни Лион Крацер је био прецизан.

5' - Добар проток лопте гостију и погодак ван линије 6,75 за Кенана. Сада одличан продор Американца и лаки поени на обручу.

4' - Каква блокада Боломбоја. На кош је кренуо Ворд, али одлично га је зауставио центар црвено-белих. За сад једино Хејс поентира за домаће.

3' - Сјајна комбинација гостију, Јаго је бацио алеј-уп за Боломбоја који је снажно закуцао и на тај начин се упиасао у стрелце.

2' -  Калинић је погодио тројку, Ворд на другој страни није вратио. Ипак, имао је домаћин други напад и полудистанцу је погодио Хејс.

1' - Први напад је имала Звезда, а шут није погодио Кенан. Потом је фаул направио Мајк Даум. Ни Париз није искористио први напад, пошто за три поена није био прецизан Утара.

Париз меч почиње у саставу: Ти Џеј Шортс, Тајсон Ворд, Јакуба Утара, Микаел Јантунен и Кеварујус Хејс. Звезда дуел почиње у петорци: Јаго дос Сантос, Ајзеа Кенан, Никола Калинић, Мајк Даум и Џоел Боломбој.

Уочи меча:

Црвено-бели су ослабљени дошли у главни град Француске, пошто право наступа нема Милош Теодосић који је зарадио суспензију од две утакмице у финишу прошле сезоне.

Париз је актуелни шампион Еврокупа, доминантан је био у том такмичењу, али тренер Томас Исало је напустио екипу и на његово место је стигао Тијаго Сплитер коме је ово први самостални ангажман као главог шефа стручног штаба.

Звезда је искуснија од ривала и сигурно би то могло да јој користи на овој утакмици. Са друге стране домаћин игра пред својом публиком и сигурно је да жели да се покаже у најбољем могућем светлу.

Подсетимо, првак Србије и АБА лиге ће у наредном колу дочекати Басконију, док ће Париз гостовати Арманију.

БОНУС ВИДЕО: КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН који живи са супругом и дететом на селу написао је на друштвеним мрежама да месечно троши између 2.000 и 2.500 евра. Објаву је поставио јер је, како каже, приметио да многи троше мање од њега, и то у граду, и занимало га је да ли у нечему претерује.

04. 10. 2024. у 18:13