ПАРТИЗАН ПОСЛЕ ДРАМЕ СРУШИО ЗАДАР: Црно-бели у последњим секундама стигли до победе
Кошаркаши Партизана победили су екипу Задар резултатом 75:71 у петом колу АБА лиге.

FOTO: KK Partizan/ABA liga/Dragana Stjepanovic
Међутим, оно што је виђено у дворани “Крешимир Ћосић” је за сваку опомену, јер иоле квалитетнија екипа може скупо на наплати такве осцилације.
Ток утакмице обећавао је за навијаче Партизана. Црно-бели су одмах повели и брзо стекли седам поена вишка, а онда су почеле осцилације. Задар је пришао до краја прве четвртине на 17:20. У другој деоници тим Жељка Обрадовића се први пут отцепио на двоцифрену предност (31:21), али је нови пад у игри вратио Задар у меч.
* СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – КЛИКНИ И ОДМАХ ПРЕУЗМИ 6.000 РСД *

ФОТО: КК Партизан/АБА лига/Драгана Стјепановиц
Почело је друго полувреме и несхватљив пад Партизана. Задар је брзом серијом од 15:3 дошао до предности, а Жељко Обрадовић је био изузетно љут на своје играче. Лопта је слабо циркулисала у нападу, док је одбрана деловала погубљено. Задрани су трећу деоницу добили са убедљивих 27:12 и ушли у егалу у последњих десет минута.
Партизан је морао да одговори на пресинг противника, па је отворио четврту четвртину серијом од 7:0. После тога се Задар стабилизовао и преко расположеног Михаиловића одржавао утакмицу на једном поседу.
* СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – КЛИКНИ И ОДМАХ ПРЕУЗМИ 6.000 РСД *

FOTO: KK Partizan/ABA liga/Dragana Stjepanovic
Како се меч ближио крају, било је све више нервозе. Црно-бели су држали предност, али се у последњих 40 секунди ушло са вођством Партизана од само два поена. Ниликина је промашио тројку, а онда је Мазалин узео лопту и имао два слободна бацања за изједначење, међутим, промашио је оба слободна бацања.
Најефикаснији у редовима Партизана био је Ајзак Бонга са 16 поена (4/7 за три), пратио га је Карлик Џоунс са 14 поена, а добру утакмицу одиграо је и Балша Копривица који је постигао 11 поена и ддоао шест скокова. У тиму Задра убедљиво је најефикаснији био Владимир Михаиловић који је убацио 29 поена, док је Амар Гегић додао 14.
БОНУС ВИДЕО ПОДРШКА ЗА ПАРТИЗАН: Велики број навијача дошао да види нови тим црно-белих
Препоручујемо

"СВИ СУ МЕ НАПУСТИЛИ!" Светислав Пешић одржао емотивну, ванредну конференцију - било и смеха, умало и суза (ВИДЕО)
20. 10. 2024. у 13:02 >> 13:03

ПРОГОВОРИО СРПСКИ: Надал се обратио Ђоковићу после "последњег плеса" (ФОТО)
20. 10. 2024. у 07:55

ЗВЕЗДА ЈЕ УПРОПАСТИЛА СЕЗОНУ: Црвено-бели су у великој кризи
ЦРВЕНА звезда ће у 23. колу АБА лиге угостити Мегу.
17. 03. 2025. у 08:15

ХАОС У АЛБАНИЈИ! Многи побеснели, за све им "крива" Србија?!
Седамнаести март се у Србији обележава као дан погорма српског становништва на Косову и Метохији, због језивих догађаја на овај датум 2004. године догодили у јужној српској покрајини. Међутим, на тај исти дан - велико незадовољство влада у Албанији, и за то је тамошњим фудбалским навијачима, условно речено, "крива" Србија.
17. 03. 2025. у 17:15

ЦЕЦА У АРКАНОВОМ РОДНОМ МЕСТУ: Обузеле је нарочите емоције
ПЕВАЧИЦА Цеца Ражнатовић, синоћ, 15. марта, приредила је спектакуларан концерт пред пуном халом у Брежицама, у Словенији.
16. 03. 2025. у 13:17
Коментари (0)