ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ ЗВЕЗДЕ ЗА ПОБЕДУ У ЗАДРУ: Црвено-бели надокнадили -19 и тријумфовали у Хрватској

26. 10. 2024. у 22:02

КОШАРКАШИ Црвене звезде успели су да направе велики преокрет и победе Задар у АБА лиги са 77:84 (31:14, 13:27, 16:22, 17:21) и тако су дошли до трећег везаног тријумфа у регионалном такмичењу.

Ништа није слутило да ће бити овакав исход утакмице после првих 10 минута у дворани "Крешимир Ћосић" у којем су гости заостајали и 19 разлике, а први период је окончан са 31:14.

Колико је тим из Србије био лош у првом периоду најбоље се огледа у томе да је чак два тајм-аута морао да тражи Јанис Сферопулос.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

Ипак, са скроз другачијом енергијом Звезда је ушла у другу четвртину. Шут је прорадио, одбрана је постала све боља, а у нападу се појавио Огњен Добрић са погоцима ван линије 6,75.

Мало по мало, играчи актуелног шампиона су топили предност ривала и на паузу отишли са три поена минуса - 44:41.

ДУЕЛ Милош Теодосић и Марко Рамљак/ФОТО: КК Задар/Звонко Куцелин/АБА лига

У другом полувремену водила се велика борба, ниједна екипа није успела да стекне осетније вођство, највише су црвено-бели отишли на +8 (74:82) у финишу утакмице.

Успела је Звезда на крају да избегне трећи пораз на Јадрану и спречи другу сензацију у Хрватској, а већ су изгубили од Сплита (85:78).

Најефикаснији код победника били су Огњен Добрић и Коди Милер-Мекинтајер са по 16 поена. На другој страни највише су се истакли Марко Рамљак и Амар Гегић са по 17.

Црвена звезда је сад на учинку 4-2, док је Задар на 1-5.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

ЈОКИЋ ЈЕ ИСТИ, АЛИ ДЕНВЕР НИЈЕ: Шта више троструки МВП мора урадити како би донео прву победу Нагетсима?

ДЕНВЕР се мучи на старту сезоне, али вечерас има лепу прилику да упише прву победу против Торонта (0.30), а ми верујемо да ће га до ње повести Никола Јокић.

28. 10. 2024. у 13:48

ПА, ГДЕ СТЕ ПОШЛИ... Пољски хулигани напали српску полицију, оно што се потом десило - упамтиће добро (ВИДЕО)

Пољски навијачи важе последњих година за једне од најопаснијих у Европи, али када је Србија постала њихова дестинација - нису се провели баш како су планирали.

27. 10. 2024. у 12:26