СУДИЛА ОЛИМПИЈСКО ФИНАЛЕ, САД РАЗРЕШЕНА: Нови резови у Кошаркашком савезу Србије
На 67. редовној седници Управног одбора Кошаркашког Савеза Србије, која је одржана у уторак 19. новембра 2024. у “Кући кошарке” у Београду, донето је "низ важних одлука које су у служби што ефикаснијег и конкретнијег деловања Савеза у наредном периоду".

ФОТО: КСС
Тако гласи почетак саопштења КСС у коме следи информација да је "УО КСС разрешио је Јасмину Јурас и именовао Драгутина Илића за новог националног инструктoра суђења у КСС".
Подсетимо, Јасмини Јурас су париске Олимпијске игре биле треће на којима је делила правду, а овог лета је била и арбитар мушког финала у 3 на 3 конкуренцији.
*Укрцај се на најузбудљивије летње путовање на АдмиралБет-у
уз 20 МИЛИОНА динара месечно!*
До промена је дошло и у Комисији за издавање дозвола за сезони, па је тако на место председника, уместо проф. др Ненада Ђурђевића, именован Бојан Васиљевић. За новог члана ове комисије изабран је Славко Челебић.
*Укрцај се на најузбудљивије летње путовање на АдмиралБет-у
уз 20 МИЛИОНА динара месечно!*
Остале одлуке Управног одбора Кошаркашког савеза Србије
"УО КСС је на јучерашњој седници доделио Знак квалитета кампу АКК „Александар Николић“, те сугерисао надзор истог, као и других кампова са знаком КСС од стране Савеза, уз акценат на обавезно присуство здравствених тимова и обављање лекарских прегледа учесника кампова.
Усвојен је и извештај потпредседнице за женску кошарку Ане Јоковић о одиграним квалификационим утакмицама за Европско првентво 2025. године, а које су одигране овог месеца, као и понуда предузећа “Elite Urban Group” за комплетну организацију такмичења 3×3 за сезону 2024/2025. године, под надзором и праћењем КСС.
УО КСС на 67. редовној седници донео је одлуку о исплати једнократне помоћи Кошаркашком Савезу Војводине, као и одлуку о додатним упутствима за судије КСС, које су препоручене и Кошаркашкој лиги Србије на усвајање, све у циљу обезбеђивање веће регуларности такмичења под окриљем КСС", истиче се у саопштењу српске куће кошарке.
Ако вас кошарка занима, све оно најважније и најзанимљивије о њој, али и генерално о спорту - пратите на спортским страницама портала "Новости".
На сасвим сте добром месту.
БОНУС ВИДЕО: Овако је Никола Јокић дочекан на аеродрому "Никола Тесла" после Олимпијских игара
Препоручујемо

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО: Ево ко су потенцијални ривали Србије у баражу Лиге нација
20. 11. 2024. у 09:01

ОВО НИКО ЖИВ НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Нова сезона само што није, а Новак Ђоковић... (ВИДЕО)
20. 11. 2024. у 14:50

УМЕСТО ОБРАЧУНА ГОЛИЈАТА, ГЛЕДАЋЕМО ДУЕЛ ДВА "ДАВИДА": Флуминенсе и Ал Хилал бију битку за пласман у полуфинале Светског првенства!
У четвртфиналу Светског клупског првенства гледаћемо меч између Флуминенсеа и Ал Хилала који се састају "Кемпинг ворлд стадиону" у Орланду од 21.00.
04. 07. 2025. у 10:50

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)
Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.
29. 06. 2025. у 18:52

НЕМА КАМЕРА, РАДАРА, НИ ПОЛИЦИЈЕ: У Србији уведен НОВ НАЧИН мерења брзине - казне стижу на кућну адресу
СИСТЕМ који фунционише потпуно аутоматски.
03. 07. 2025. у 19:09
Коментари (0)