ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН ИМ НИСУ У ПЛАНОВИМА: НБА Европа не рачуна на "вечите"
План је да се НБА Европа "покрене" за две године, а бар на почетку пројекта, места за Црвену звезду и Партизан неће бити.
ФОТО: М. Вукадиновић
Марк Тејтум, главни оперативни директор НБА лиге, говорио је отворено на тему доласка НБА лиге у Европу.
У разговору са медијима, још једном је потврдио да ће се овај пројекат реализовати у наредних неколико година, а открио је и додатне детаље.
Оно што је јасно је да за српске клубове, барем у првим корацима такмичења, место није планирано.
- У фази један, планирамо Шпанију, Велику Британију, Француску, Италију, Немачку и можда Турску и можда Грчку - рекао је Тејтум.
Упитан је да ли ће бити места за клубове из Израела и са Блиског истока.
- Биће неких отворених места у нашем екосистему, тако да ће и у раној фази они моћи да се квалификују.
Бонус видео: ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
РУСИЈА ТУГУЈЕ: Погинули Захар Морозов и Виталиј Чазов (ВИДЕО)
21. 10. 2025. у 18:12
ОТКУД САД ОНИ? Душан Влаховић у јануару потписује за клуб који се до сада није помињао
21. 10. 2025. у 12:20
"САБОТАЖА"! Новак Ђоковић дигао глас, следи тотални хаос у свету тениса
21. 10. 2025. у 11:46
ТОТАЛ ФУДБАЛ НА "АЛИЈАНЦ АРЕНИ": Бајерн има нападачки арсенал потребан за преокрет, али ПСЖ зна како да искористи дефанзивне мане Бавараца
ОСАМ дана након незаборавног спектакла у Паризу, Бајерн Минхен и Париз Сен Жермен поново укрштају копља, овога пута на "Алијанц арени" (21.00), у реваншу полуфинала Лиге шампиона који обећава још једну ноћ за памћење.
06. 05. 2026. у 07:00
ТУГА: Преминуо легендарни Владимир Цветковић
Владимир Цветковић, легендарни кошаркаш Црвене звезде и чувени генерални секретар фудбалског клуба са Маракане, преминуо је у 84. години на Ђурђевдан.
06. 05. 2026. у 19:52 >> 19:54
"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"
РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.
06. 05. 2026. у 11:53
Коментари (0)