СРБИН ЗАМЕНИО СРБИНА! Какав трансфер, Ђорђевић преузео овај клуб!

Легендарни бивши репрезентативац Саша Ђорђевић последњи ангажман имао у Кини.

СРБИН ЗАМЕНИО СРБИНА! Какав трансфер, Ђорђевић преузео овај клуб!

Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages

Прослављени кошаркашки ас Александар Ђорђевић се после две године враћа тренерском послу.

Бивши селектор Србије довођен је у везу са неколицином евролигашких клубова, да би на крају одлучио да прихвати позив из Турске. Биће то његов повратак у ову евроазијску државу, пошто је својевремено седео на клупи Фенербахчеа из Истанбула.

Према писању турских медија, чувени "Сале Национале" ће преузети Бахчешехир и на тренерском месту наследити сународника Марка Бараћа. Некадашњи шеф струке Меге је добио отказ. Ради се о амбициозном клубу, полуфиналисти Еврокупа претходне сезоне и актуелном полуфиналисти Суперлиге Турске.

Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages

Током тренерске каријере, Ђорђевић је предводио миланску Олимпију, Бенетон из Тревиза, грчки Панатинаикос, Бајерн Минхен, Виртус из Болоње и поменути Фенербахче. Шест година (2013 - 2019.) био је селектор репрезентације Србије, а до 2024. је исти посао обављао на клупи Кине.

Довођењем Ђорђевића, јасно је да су у Бахчешехиру као наредни циљ поставили пласман у Евролигу.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА 

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ФИНАЛЕ ПРЕ ФИНАЛА: Мбапе против Јамала у највећем блокбастеру Светског првенства до сада!

ФИНАЛЕ ПРЕ ФИНАЛА: Мбапе против Јамала у највећем блокбастеру Светског првенства до сада!

Један од највећих дербија светског фудбала добија ново поглавље. Француска и Шпанија одмериће снаге у полуфиналу Светског првенства 2026, а победник спектакла у Даласу (21.00) избориће велико финале, где га већ чека бољи из окршаја Аргентине и Енглеске.

14. 07. 2026. у 06:30

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

СЛОБОДА КОЈОЈ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Зашто овог лета сви желе да пробају СУП даску?