"КЕНГУРИ" ПРЕСКОЧИЛИ "ФУРИЈУ": Аустралија доминирала против Шпаније, али тек следи оно право!
Олимпијски кошаркашки турнир почео је јутрос великим дербијем између Шпаније и Аустралије у којем су "кенгури" однели тријуф резултатом 92:80.
FOTO: AP/Tanjug
Аустралија је од самог почетка доминирала у шуту, а нарочито у офанзивном скоку што је још један доказ колико Шпанци више немају доминацију у рекету као на неким претходним такмичењима.
Водили су "кенгури" током читавог меча и све до самог краја када је Серхио Љуљ почео да погађа за три поена, "фурија" се приближила на четири поена разлике, али поново је по изабранике Серђа Скариола био кобан офанзивни скок.
Управо је тачку на меч ставио офанзивни скок најнижег играча на паркету Петија Милса када је минут пред крај међу четворицом шпанских кошаркаша ухватио лопту и изборио фаул и два слободна бацања чиме је поново одвео Аустралију на плус десет и обезбедио својој екипи први тријумф у групи "смрти".
Код победничке екипе најефикаснији били су Џок Лендел са 20 и Пети Милс са 19 поена, а у редовима Шпаније најефикаснији је био Санти Алдама са 27 поена.
Ово јесте ударац за кошаркашку велесилу Шпанију, али никада не треба отписивати селекцију која у последњих 25 година само два пута (Олимпијске игре у Сиднеју 2000. и прошле године на Мундобаксету у Манили) није била међу осам селекција на сваком турниру (ни један од 1999. године нису пропустили).
У следећем колу Шпанија ће играти против Грчке, док ће Аустралија одмерити снаге са Канадом.
БОНУС ВИДЕО: ДА ЧУЈЕ ЦЕО СВЕТ: Ово су српски олимпијци певали на броду током отварања Олимпијских игара
Препоручујемо
НЕВЕРОВАТНИ НОВАК! Ђоковић на нестваран начин остварио победу на старту Олимпијских игара!
27. 07. 2024. у 15:14 >> 15:14
ХАМБУРГ СЕ У СТИЛУ ВРАТИО У БУНДЕСЛИГУ: Некадашњи првак Европе је далеко од зоне испадања и не зна за пораз више од месец дана
СЕРИЈУ од пет везаних мечева чета Мерлина Полцина покушаће да продужи на "Мева арени" где је од 20.30 дочекује Мајнц.
20. 02. 2026. у 08:18
ШТА ЋЕ ЗАПАД САДА РЕЋИ? Нимало наивни Руси масовно дошли у Београд (ФОТО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
22. 02. 2026. у 12:17
ПОТПУНО ГОЛА: Објављене наге фотке жене нашег славног фолкера (ФОТО)
АНА Јовановић, супруга популарног певача Пеђе Јовановића, поново је успела да усија друштвене мрежама провокативним издањем са егзотичне дестинације.
21. 02. 2026. у 20:31
Коментари (0)