СРБИЈА ЈЕ У ЧЕТВРТФИНАЛУ! ''Делфини'' разбили Французе у одлучујућем ватерполо мечу на Олимпијским играма

Филип Милошевић

03. 08. 2024. у 20:41

Ватерполо репрезентација Србије победила је Француску са 15:8 у одлучујућем мечу групне фазе Олимпијских игара, те ''делфини'' пролазе даље, а Французи завршавају такмичење.

СРБИЈА ЈЕ У ЧЕТВРТФИНАЛУ! Делфини разбили Французе у одлучујућем ватерполо мечу на Олимпијским играма

Феноменалан и најбољи меч за наше момке до сада на овим Играма. Већ на самом почетку меча повели су са два разлике и ту предност не да нису испуштали, већ су је само повећавали до краја меча.

Виђена је права рапсодија ''делфина'' , ређали су се голови као на траци, док Французи нису знали шта их је снашло. Ова победа значи да се наша репрезентација пласирала у даљу фазу такмичења, пошто има три бода више и бољи међусобни учинак од Француза, који једини и могу да их стигну по бодовима у последњем колу.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Најефикаснији у нашој репрезентацији били су Мандић, Страхиња Рашовић и Убовић са по два поготка.

Последњи меч у групи Србија игра с Мађарском у понедељак у подне.

На табели, пред последње коло, у групи Б је ситуација следећа: Шпанија 12 бодова, Аустралија 9, Мађарска 6, Србија 6, Француска 3, Јапан 0.

У групи А, где је остало да се одигра меч Италија - Румунија, тренутно је овако: Хрватска 9 бодова, Грчка и Италија по 8, САД 6, Црна Гора 2, Румунија 0.

32' КРАЈ! СРБИЈА ЈЕ ПОБЕДИЛА СА 15:8 И ПЛАСИРАЛА СЕ У НАРЕДНУ ФАЗУ!

29' Разиграла се Србија! Милош Ћук је незаустављив за одбрану домаће екипе.

28' Ево га погодак и за Французе након тајм-аута њиховог тренера, 13:7.

25' У последњој четвртини наши момци први постижу погодак, 13:6.

Крај треће четвртине, 12:6 за Србију

22' Контрнапад за Србију, Убовић прелепим лобом доноси свом тиму нову највећу предност!

21' Е, сада имамо чак пет голова предности. Највећа разлика на мечу! 11:6 за ''делфине''.

20' Поново имамо четири гола предности, Виктор Рашовић на асистенцију свог брата шаље лопту иза голманових леђа, 10:6!

19' Јакшић! Феноменалан погодак са велике удаљености! 9:6

18' Мини-серија ''триколора'', поново су матирали нашег голмана, 8:6.

17' Први до гола у трећој деоници дело је Француза, 8:5.

Крај друге четвртине, 8:4 за Србију

16' На полувреме се одлази са четири гола предности за ''делфине'', 8:4.

15' Ево га и Душан Мандић! Гол са велике дистанце за најбољег ватерполисту наше репрезентације, 7:3.

14' Мехди Марзоуки погађа и смањује предност ''делфина'' на 6:3.

14' Петар Јакшић је имао зицер пред голом Француза и погодио к'о од шале, ово је његов дебитантски гол на Олимпијским играма, 6:2!

13' Филиповић све брани, феноменално! Ово је нашем голману шеста одбрана на овом мечу, 5:2.

11' Страхиња Рашовић погађа! Имамо велика три гола предности!

10' Током прва два минута друге четвртине ни једна од репрезентација није успела да постигне погодак.

Крај прве четвртине, 4:2 за Србију

8' Немања Вицо је стрелац за нашу репрезентацију, док на другој страни Томас Верму такође погађа. Петнаест секунди до краја нам је било довољно да погодимо, и одемо на два гола разлике пред почетак друге четвртине.

7' Уписују се и Французи на семафор, сада је 2:1. Они су искористили играча више и дошли до поготка.

6' Ранђеловић погађа на асистенцију Ћука! 2:0.

4' Друга одбрана нашег голмана на мечу, Француска се још увек није уписала на семафор.

3' Промашује и Милош Ћук.

2' Погодили смо из петерца, а затим ''домаћини'' турнира нису били прецизни, 1:0!

1' Меч је почео, Србија не користи први напад, Страхиња Рашовић није успео да затресе мрежу, док на другој страни нису били прецизни ни Французи.

УОЧИ МЕЧА:

Србија има све у својим рукама. Ако победи Француску од 19.30, извесно је да ће се пласирати у четвртфинале Олимпијских игара у Паризу.

''Делфини'' су на учинку 1-2, након што су победили Јапан, поражени су од Аустралије и Шпаније.

БОНУС ВИДЕО: МЛАДИЋ ИЗ БЕОГРАДА СВУДА УЗ СРБИЈУ: Филип са урнебесном мајицом пружа подршку ''орловима'' и у Лилу

СРБИЈА СЕ БОРИ ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ: Делфине победа против домаћина води у нокаут фазу Олимпијских игара!

СРБИЈА СЕ БОРИ ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ: "Делфине" победа против домаћина води у нокаут фазу Олимпијских игара!

У дуелу који ће готово сигурно одлучити ко ће играи нокаут фази на Олимпијским играма у Паризу, ватерполисти Србије ће од 19:30 укрситити копља са домаћим Французима.

03. 08. 2024. у 07:30

ЗГРОЗИО ФРАНЦУСКУ: Џоел Ембид, човек који је спречио да Никола Јокић четири пута у низу буде МВП НБА лиге, изазвао скандал (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Сједињених Америчких Држава као прва из групе Ц дочекује четвртфинале Олимпијских игара у Паризу, али Лил напушта после скандала.

03. 08. 2024. у 19:18

ХИТ! Гаги на духовит начин подржао Ђоковића пред финале - и Ноле реаговао!

ЈЕДАН од најбољих тенисера свих времена, Новак Ђоковић први пут се у својој каријери пласирао у финале Олимпијских игара у Паризу, чиме је још једном одушевио своје обожаваоце у Србији, али и широм света.

03. 08. 2024. у 20:53