ВЕТЕРАНИ НОВОГ САДА И ЗАГРЕБА ПОТПИСАЛИ СПОРАЗУМ О САРАДЊИ: Шампиони одржавају мостове пријатељства

С. Б.

14. 05. 2022. у 21:25

УДРУЖЕЊА спортских легенди Новог Сада и Загреба потписали су протокол о сарадњи и пријатељству по којем ће, поред уобичајеног дружења, покретања пројеката, размене искустава на стручном плану, едукативне и издавачке делатности, такође заједнички конкурисати код европских фондова.

ВЕТЕРАНИ НОВОГ САДА И ЗАГРЕБА ПОТПИСАЛИ СПОРАЗУМ О САРАДЊИ: Шампиони одржавају мостове пријатељства

ФОТО: С. Бајић

У тродневној посети Новосађанима били су некадашњи шампиони заједничке државе, стонотенисерка Бранка Батинић, џудисти Невен Шавора и Слободан Краљевић, каратиста Вјекослав Шафранић, тенисерке Рената Шашак и Елеонора Ковач и одбојкаш Бранко Пешиновић. Дочекали су их Душан Дачић, Славко Обадов, Јован Пејчић, Павле Бајчетић, Тадија Качар, Аранка Биндер, Марија Вегер и Васа Мијић.

- Ми врхунски спортисти мостове пријатељства смо изградили још пре 40-50 година на спортским борилиштима и сада их с великим задовољством одржавамо и негујемо. Тиме желимо да пошаљемо поруку млађим генерацијама како је спорт нешто што нас на витешким принципима трајно повезује - рекао је Пејчић.

Значај сарадње шампиона који су исписали историју спорта потврдио је Невен Шавора, челник загребачких ветерана.

- Спортисти су отворени за дружење и сарадњу, спремни да размењујемо искуства у реализацији пројеката - истакао је Шавора и позвао Новосађане у посету Загребу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИСУ БЕЗ РАЗЛОГА ЕЛИМИНИСАЛИ ЗВЕЗДУ: Легенде освојиле бод на почетку Лиге шампиона, исто сањају и против силовитог Бајерна

НИСУ БЕЗ РАЗЛОГА ЕЛИМИНИСАЛИ ЗВЕЗДУ: "Легенде" освојиле бод на почетку Лиге шампиона, исто сањају и против силовитог Бајерна

ЈЕДАН од мање занимљивијих мечева другог кола Лиге шампиона биће одигран на Кипру где ће дебитант Пафос дочекати шестоструког првака Европе, Бајерн из Минхена (21.00).

30. 09. 2025. у 07:30

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Србије

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Србије

Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.

30. 09. 2025. у 12:50

Коментари (0)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про