ДРУГО СРЕБРО ЗА СРБИЈУ: Зорана Аруновић и Дамир Микец сјајни на СК у Каиру

С. О.

20. 02. 2023. у 15:22

ДРУГИ дан и друго сребро за Србију. Зоранa Аруновић је у недељу освојила друго место на Светском купу у Каиру, а јуче је у пару са Дамиром Микецом понова била на другом победничком степенику у такмичењу микс-парова ваздушним пиштољем. Истовремено, наш микс пушком Теодора Вукојевић/Милутин Стефановић су надметање завршили на петој позицији, док су Андреа Арсовић и Лазар Ковачевић заузели 18. место.

ДРУГО СРЕБРО ЗА СРБИЈУ: Зорана Аруновић и Дамир Микец сјајни на СК у Каиру

ФОТО: ССС

Аруновићева и Микец су у Каиру продужили сјајан низ који траје већ годинама. Прошле сезоне су, заједно као чланови микс пара, на великим такмичењима освојили пет одличја., а међу њима је и злато на Светском купу у Каиру, а овим сребром су још једном потврдили светску класу.

У квалификацијама српски тим је заузео друго место са 582 круга. Ривал у мечу за злато био им је други састав Индије (Ритм Снгван/Варун Томар), који је у квалификацијама погодио круг више од Аруновићеве и Микеца.

Дуел за злато је био изједначена борба. Индијци су чешће били у вођству, али у првој половини меча тимови су размењивали поене, ниједан микс није успео да стекне више од два поена предности. Средином меча Индијци су повели са 10:6. Србија је смањила на 8:10 и 10:12. После десетог поена Србије, индијски тандем је био прецизнији у две узастопне серије, освојио четири поена за победу од 16:10.

Треће место припало је саставу Немачке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Београда

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Београда

Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.

22. 07. 2025. у 12:27

Коментари (0)

Десет милиона евра за унапређење пословања СМЕ сектора и пољопривредних газдинстава у Србији