СПЕКТАКЛ УЛАЗИ У ЗАВРШНИЦУ: Светско првенство у одбојци за школарце показало да је Београд одличан домаћин
Светско првенство у одбојци за средњошколце стиже у фазу разигравања за медаље. Чак 29 земаља света бори се титулу првака света, а одбојка се игра у осам београдских дворана.
ФОТО: ИСФ
Лепе вести стижи када су у питању екипе Србије 1 и Србије 2 у женској конкуренцији. Наш први састав у својој групи од четири репрезентације победио је све ривале (Луксембург 2:0, Француска 2:0, Саудијска Арабија 2:0) и показале су девојке да спадају у фаворите такмичења.
ФОТО: ИСФ
Србија два је у својој групи од три репрезентације такође забележила све победе (Бугарска 2:0, Белгија 2:0). У мушкој конкуренцији дечаци из Великог Градишта, прваци Србије у својој групи остварили су два пораза (Кина 0:2, Холандија 1:2), док су победили Саудијску Арабију 2:1. Они ће се борити за пласман који не доноси медаље.
ФОТО: ИСФ
А данас је био слободан дан када су такмичења у питању. Дан је био резервисан за Културни дан, када се све репрезентације представљају са темама ван спорта и следи посета Калемегдану и центру града. генерални секретар Савеза за школски спорт Борис Томић и менадћжер ИСФ такмичења Урош Савић, били су домаћини школарцима који су уживали у градским атракцијама. Посебно су се истицали тамнопути репрезентативци Уганде, који су обучени у јарко жуте тренерке.
- Желим свима да уживају у нашем лепом граду и да нам се поново врате. То смо свима рекли и на спектакуларном отварању у суботу и сви су презадовољни како све протиче. О Београду се прича, о Србији се прича и тек ће по завршетку такмичења учесници у своје земље пренето лепе утиске - истакао је Жељко Танасковић, председник Савеза за школски спорт Србије, који је нагласио да без помоћи Министарства спорта и Града Београда не би било могуће организовати ово спектакуларно Светско првенство.
ФОТО: ИСФ
У четвртак у шеснестини финала Србија 1 (коју представљају девојке Гимназије Бранко Радичевић из Старе Пазове) игра против Аустрије, док ће Србија 2 (девојке 13. Београдске гимназије) играти против Данске. Финални мечеви на програму су у недељу, у Хали Мастер у Земуну.
БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА
Препоручујемо
ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)
24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04
УЕФА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта ће Белорусија да уради због ЕУРО 2024
24. 04. 2024. у 16:39
ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ЕВРОПСКОГ ПРОЛЕЋА: Малме без мотива, црвено-бели лове кључне бодове у Шведској
Црвена звезда гостује Малмеу у четвртак увече на стадиону "Еледа" (18.45) у оквиру седмог кола лигашке фазе Лиге Европе, у мечу који за домаћина нема резултатски значај, док би српски шампион победом практично осигурао пласман у нокаут фазу.
22. 01. 2026. у 07:00
"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!
Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.
22. 01. 2026. у 19:38
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)