СРБИЈИ ПОТРЕБНО ЧУДО: "Орлови" изгубили од Шпаније, тежак посао их чека у реваншу

08. 05. 2024. у 22:46

РУКОМЕТАШИ Србије изгубили су од Шпаније са 32:28 (15:14) у првој утакмици квалификација за Светско првенство.

СРБИЈИ ПОТРЕБНО ЧУДО: Орлови изгубили од Шпаније, тежак посао их чека у реваншу

Када се сазнало да ће "орлови" играти за "фуријом" за пласман на планетарну смотру било је јасно да изабранике Бориса Ројевића чека тежак посао.

Ипак, Србија је показала зубе ривалу, посебно у првом полувремену и остаје нада да у реваншу може да направи изненађење.

Имала је Шпанија само гол предности после 30 минута рукомета (15:14). У наставку је домаћин додао гас, отишао у неколико наврата на максималних плус пет, да би на крају меч решен са четири гола предности у корист "фурије".

Јасно је да је "орловима" потребно чудо у реваншу ако желе да буду део Светског првенства.

Најбољи код победника био је Алекс Дујшебаев са шест погодака, пратио га је његов брат Данијел са четири. У нашој репрезентацији највише су се истакли Милош Кос и Вања Илић са по пет голова.

Друга утакмица ових селекција на програму је 12. маја од 17 часова.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету