БОЛАН ПОРАЗ "ОРЛОВА": Одбојкаши у Отави изгубили од Аргентине са 3:2 и опет заостају за Кубанцима у борби за Олимпијске игре у Паризу
„ОРЛОВИ“ никако да победе селекцију из Топ 8. Одбојкаши су у свом седмом мечу у Лиги нација на турниру у Отави после два сата жестоке борбе поклекли у дуелу са Аргентином – 2:3 (26:28, 18:25, 25:18, 25:22, 13:15). Срби у поноћ играју са Канадом, која је преслишала САД са 3:1.
![БОЛАН ПОРАЗ ОРЛОВА: Одбојкаши у Отави изгубили од Аргентине са 3:2 и опет заостају за Кубанцима у борби за Олимпијске игре у Паризу БОЛАН ПОРАЗ ОРЛОВА: Одбојкаши у Отави изгубили од Аргентине са 3:2 и опет заостају за Кубанцима у борби за Олимпијске игре у Паризу](/data/images/2021-08-30/133275_or2g7xc1efex03jmmw9t-1_fmob.jpg)
ФОТО: ФИВБ
- Мало смо почели нервозно утакмицу. Они су повели са 2:0, јер смо упали у њихов вртлог брзе игре и тек када смо успели да спустимо лопту, да наметнемо нашу игру, онда је кренуло на боље. Али, било је прекасно.Остаје жал осим са петим сетом и за првим, где смо играли у егалу. Тежак пораз, јер знамо колико би нам значила победа у добијању бодова на ранг листи у борби за Олимпијске игре – истакао је за сајт ОСС наш најбољи играч Дражен Лубурић.
Ковачевић и другови су због пораза од „гаучоса“ изгубили 1,77 бодова и на светској ранг листи пали на 11.место (243,57). Пре дуела са Канађанима заостајали су за својом највећим ривалом у борби за Олимпијске игре, Кубанцима седам бодова. Јасно је да ће одлука о путнику за Париз пасти на турниру у Љубљани, од 17.до 23.јуна, где наши играју са Кубом, Турском, Пољском и Словенијом.
Срби су се са „гаучосима“ борили до последњег даха.У првом сету се нису предавали ни када су губили 17:12, али нису успели да направе преокрет. У другом су били надиграни,да би у трећем и четвртом узвратили и изборили тај-брејк. У петом чину су кренули силовито, повели са 5:2, али је ривал брзо изједначио на 6:6. Од тада се играло поен за поен, а у самом финишу смиренији су били Аргентинци, да би Полонски другу меч лопту претворио у победу.
- Олако смо им препустили прва два сета. Тек у трећем сету смо схватили да можемо да играмо са њима, заиграли еуфорично, добро смо сервирали, бранили се. Играли смо онако како они најбоље играју одбојку. У петом сету смо имали иницијативу на старту, штета је што нисмо искористили контру код 5:2. Овако, они су се брзо вратили, изједначили на 6:6... Није смак света, очекује нас турнир у Љубљани на којем ћемо се срести са Кубом и волео бих да тај дуел одлучи ко ће у Париз – нагласио је селектор Игор Колаковић.
С. К.
Јововић: Борили смо се
ТЕХНИЧАР Никола Јововић никако не жели да екипа клоне духом:
- И против САД смо имали утакмицу у својим рукама, могли смо да преломимо у трећем сету. Против Аргентине смо успели да се вртимо у игру после 0:2, што радује. Нисмо попуштали ниједног тренутка, било је добрих и лоших момената. Радује наша игра,али наравно да због пораза нисам задовољан. Борили смо се, али нешто је фалило.
Распоред
ОТАВА
5.јун Србија – Холандија 3:0
8.јун Србија – САД 1:3
9.јун Србија – Аргентина 2:3
9.јун Србија –Канада 23.55
![ПАВЛОВИЋ ПРЕДВОДИ МИЛАН У ЛИГИ ШАМПИОНА: Росонери би да искористе лошу атмосферу у редовима некадашњег првака Европе ПАВЛОВИЋ ПРЕДВОДИ МИЛАН У ЛИГИ ШАМПИОНА: Росонери би да искористе лошу атмосферу у редовима некадашњег првака Европе](/data/images/2024-08-17/518371_profimedia-0898916047_kf.jpg?time=1739315600)
ПАВЛОВИЋ ПРЕДВОДИ МИЛАН У ЛИГИ ШАМПИОНА: "Росонери" би да искористе лошу атмосферу у редовима некадашњег првака Европе
У првом мечу шеснаестине финала Лиге шампиона, Фејенорд ће на "Де Кајпу" угостити Милан (21.00).
12. 02. 2025. у 07:45
![ТЕНИСКА РЕВОЛУЦИЈА: Ово је незапамћено! Тачка после које нема повратка ТЕНИСКА РЕВОЛУЦИЈА: Ово је незапамћено! Тачка после које нема повратка](/data/images/2024-09-08/525364_tan2024-09-0823002669-5_kf.jpg?time=1739299644)
ТЕНИСКА РЕВОЛУЦИЈА: Ово је незапамћено! Тачка после које нема повратка
Тенис улази у нову еру.
11. 02. 2025. у 19:45
![3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми? 3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми?](/data/images/2025-02-11/571873_vedrana-rudan-zoran-milanovic-marko-perkovic-tompson-foto-yt-printscreen-profimedia-ata-images-2_kf.jpg?time=1739290351)
3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: "Томпсон - то није будала! Наши 'хероји' су давно починили масакр, а чији смо ми?"
"ЧИЈИ смо ми? Питајте Загребачку банку, Привредну банку, питајте Хрватску народну банку... Питајте све оне који нам се свакодневно церекају са свих портала и реците, имате Хрватску."
11. 02. 2025. у 17:12
Коментари (0)