"НЕВЕРОВАТАН ОСЕЋАЈ!" На култној стази Монца возач Ферарија Шарл Леклер однео тријумф у шампионату Формуле 1 и једва долази себи

С.Рајић

01. 09. 2024. у 17:58

ТИФОЗИ су у екстази! Ферари је одбранио домаће тле, култна стаза "Монца" била је обојена у црвено, а да страствени навијачи имају много разлога за радост обезбедио им је љубимац Шарл Леклер, стигавши до седме победе у каријери, на ВН Италије у шампионату Формуле 1.

НЕВЕРОВАТАН ОСЕЋАЈ!  На култној стази Монца возач Ферарија Шарл Леклер однео тријумф у шампионату Формуле 1 и једва долази себи

FOTO: Tanjug/AP

Принц Монака постао је краљ Италије, пошто је други пут у каријери подигао трофеј на култној "краљици брзине" (претходно је био први 2020). То је успео, пре свега, маестралном вожњом и са једним заустављањем мање успео да обузда двојац Мекларена - Оскара Пјастрија и Ланда Нориса, који су се нашли на другом и трећем месту.

- Невероватан осећај. Мислио сам да ће прва победа заувек остати упамћена. Јер, мислио сам да уколико ми се укаже прилике да још неки пут победим, да неће имати исти укус. Међутим, последњих неколико кругова је било специјално баш као и пре пет година. Монако и Монца су трке на којима желим да побеђујем сваке сезоне, а ове сам у томе и успео. Невероватно је - једва је обуздавао емоције Леклер.

* СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – КЛИКНИ И ОДМАХ ПРЕУЗМИ 6.000 РСД *

Да би разгалио публику морао је да заједно са тимом да размишља на другачији начин. С једним стјањем мање, последњих десетак кругова било је пуко преживљавање и константо мерење заостатка за Меклареновим асовима Пјастијем и Норисом, који су на новијим гумама јуришали "као метак". Ипак, за победу им је недостајала једино километража, јер је Шарл са тек 2,6 секунди предности "уловио" карирану заставицу у односу на другопласираног.

Тако је Норис пропустио лепу прилику да се додатно приближи Фершапену у првенству. Холанђанин је трку завршио тек на шестој позицији, без икаквих већих прилика да се умеша у борбу за постоље. Међутим, његов тим Ред Бул је у озбиљном проблему, пошто делује да ће већ за две седмице у Бакуу, на ВН Азербејџана, можда изгбити прво место у конкуренцији конструктора од Мекларена.

* СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – КЛИКНИ И ОДМАХ ПРЕУЗМИ 6.000 РСД *

Возачи

М. Фершатен 303

Л. Норис 241

Ш. Леклер 217

О. Пјастри 197

К. Саинц 184

Тимови

Ред Бул 446

Мекларен 438

Ферари 407

Мерцедес 292

Астон Мартин 74

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол

Терористички напад у Москви, током ког је пре годину дана у тржном центру "Крокус сити хол" убијено 145 људи, могао је да буде избегнут да се повело више рачуна о омиљеном месту окупљања терориста који су тај ужасан злочин извршили.

13. 03. 2025. у 17:44

Коментари (0)

БОРИЛА САМ СЕ СА ПРИТИСКОМ: Рускиња открила шта је размишљала током меча, а онда поменула и Роџера Федерера