СРПСКА ОДБОЈКА ТУГУЈЕ: Преминуо Душко Гуслов

Дарко Николић
Дарко Николић

16. 12. 2024. у 12:03

Душко Гуслов, некадашњи одбојкашки репрезентативац наше земље и председник мушког одбојкашког клуба Спартак из Суботице, преминуо је у недељу, 15. децембра, у Суботици, после тешке болести.

СРПСКА ОДБОЈКА ТУГУЈЕ: Преминуо Душко Гуслов

FOTO: OSS

Рођен 1949, он је у одбојци био дуже од шест деценија, прво као играч, а потом као спортски радник. Своју љубав према одбојци никад није крио, па је увек био неизоставни део позитивне спортске приче у МОК Спартак.

Од маја 2009. године био је председник МОК Спартак и заслужан је за повратак мушке одбојке у Суботици у сам врх српског одбојкашког спорта и излаз на међународну сцену после више од 45 година, као и за освајање БВА Купа 2023. године у Турској.

Душко Гуслов је био репрезентативац Југославије и одбојкаш Спартака у најславнијим данима суботичког клуба, када је освојена титула првака Југославије (1975) и треће место у Купу шампиона (1976).

Подсећање: Ин мемориам - Синиша Михајловић

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕЧ СЕЗОНЕ У БЕРГАМУ: Јуве се бори за Лигу шампиона, Богиња провинције за место које води у Европу

МЕЧ СЕЗОНЕ У БЕРГАМУ: Јуве се бори за Лигу шампиона, "Богиња провинције" за место које води у Европу

ЈУВЕНТУС вечерас гостује Аталанти у једном од кључних мечева у борби за пласман у Лигу шампиона (20.45), а са само седам кола до краја сезоне оба тима су свесна да би нови кикс могао скупо да их кошта.

11. 04. 2026. у 08:00

АМЕРИ У НЕВЕРИЦИ: Навијачи Лејкерса траже да бивша вереница Луке Дончића добије статуу испред дворане!

АМЕРИ У НЕВЕРИЦИ: Навијачи Лејкерса траже да бивша вереница Луке Дончића добије статуу испред дворане!

Лука Дончић је овог пролећа заиграо кошарку на нивоу коју је тешко зауставити. И, навијачи Лос Анђелес Лејкерса "знају" коме треба да се захвале на томе.

09. 04. 2026. у 13:11

ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - На споменику му пише...

ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - "На споменику му пише..."

НЕМА већег искушења, нити већег бола него надживети своје дете. И не постоји човек, био он верник или атеиста, који се у тако страшном тренутку неће запитати зашто је Бог то дозволио.

11. 04. 2026. у 11:40

Коментари (0)