КО ЈЕ ПАТРИК ДРИД КОГА СУ БЛОКАДЕРИ БРУТАЛНО НАПАЛИ Борио се за Србију, освајао медаље у џудоу и гинуо за национални грб
Испред Факултета спорта и физичког васпитања у Новом Саду догодио се инцидент. Декан Патрик Дрид покушао је да уђе на факултет, док су окупљени испред факултета физички насрнули на њега
Фото: Принтскрин
Дрид је са колегама стигао испред зграде јутрос око девет часова. Убрзо је избио вербални, па физички сукоб са окупљенима када је Дрид исполиван водом и гађан јајима, а припадници Жандармерије су га извукли око 12:30 часова.
Како сазнајемо Патрик Дрид је још увек у болници. Наша редакција ће покушати да ступи у контакт с њим, чим буде пуштен из Клиничко болничког центра Војводине.
Ко је Патрик Дрид?
Патрик Дрид постао је декан ДИФ-а у Новом Саду у марту 2024. године. Пре тога је био редовни професор борилачких вештина на овом факултету - од 2002. је запослен на Факултету, прво као асистент, а 2013. постаје ванредни професор.
Фото: Принтскрин
Био је репрезентативац Југославије у џудоу и самбоу, међународни је судија највише категорије у џудоу и самбоу. Такође, потпреседник је Европске самбо федерације. При Светској универзитетској спортској федерацији (ФИСУ) Дрид је председник техничких комисија за два спорта, џудо и самбо, а члан је и Управног одбора Асоцијације спортских легенди и ветерана Новог Сада и активни учесник у свим њеним активностима.
Публиковао је више од 180 научних чланака у националним и међународним часописима и конференцијама, учесник је и носилац на 7 националних и међународних пројеката, носилац мајсторског звања 6. дан у џудоу, носилац мајсторског звања 9. степен у самбоу. У Покрајинском секретаријат за науку и технолошки развој био је члан Стручног савета за медицину и физичку културу од 2011. до 2015. године, а члан Стручног савета за спортске науке 2015. године.
Фото: Принтскрин
Члан је више међународних жирија за међународне научне конференције, рецезент већег броја међународних научних журнала. Рођен је 1968. године, у браку је и има двоје деце, ћерку Кататину и сина Александра.
Човек који се борио за репрезентиацију, цео живот посветио спорту и студентима, дочекао је да буде физички нападнут.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРАЈ БАЈКЕ: Зверев стаје на пут најлепшој причи Вимблдона
АРТУР Фери освојио је срца многих љубитеља тениса широм света сјајним наступом на Вимблдону, али верујемо да ће се његова авантура данас окончати пошто ће са супротне стране мреже на "Централном терену" бити моћни Саша Зверев (14.30).
10. 07. 2026. у 12:00
ПАРТИЗАН ДОБИО ПОНУДУ КОЈА СЕ НЕ ОДБИЈА?! Милиони стижу у Хумску за Угрешића
Српски фудбалер, Огњен Угрешић, ускоро би могао да пређе из Партизана у Болоњу.
09. 07. 2026. у 17:21
МУРИЊО НЕЋЕ ДА ЋУТИ: "Срамота, ово је пљачка - усред бела дана! Зашто само Аргентини? Фудбал заслужује боље..."
ФУДБАЛЕРИ Аргентине после нестварног преокрета елиминисали су Египат у осмини финала Светског првенства.
08. 07. 2026. у 18:20
Коментари (0)