СЕДАМ МЕДАЉА ИЗ САНКТ ПЕТЕРБУРГА: Србија имала представнике на међународном турниру у гиревој спорту
НА ПОЗИВ руског Министарства спорта и Гиревој федерације, Марко Трајчевић, Јордан Рајковић, Иван Станичков и Бојан Станковић учествовали су на међународном гиревој турниру „Беле ноћи“ у Санкт Петербургу и освојили седам медаља у овом у Србији недовољно познатом спорту.
Фото: Фејсбук/Иван Станичков
У такмичењу у дисциплини лонг сајкл у подизању две гирје, спортских реквизита тешких по 24 килограма, са избачајем, у аматерској категорији од 95 плус килограма, Трајчевић и Рајчевић су освојили прва два места – злато и сребро.
Бојан Станковић, који иначе живи у Русији, а био је члан српске репрезентације, надметао се у профи-категорији са гирјама од 32 килограма и освојио сребрну медаљу и друго место.
У другој такмичарској дисциплини – штафети, репрезентација Србије екипно је освојила друго место са укупно 137 подизања гирји. Белорусија је освојила златну медаљу, док су трећи били Пољаци, а укупно је на међународном турниру учествовало дванаест држава.
Фото: Фејсбук/Иван Станичков
Према речима Параћинца Ивана Станичкова, који је први пут наступио у Русији и то у дисциплини која „није његова“, са две гирје и у изузетно јакој конкуренцији, због чега је остао без медаље, сам позив за учешће на овом врхунском такмичењу, са плаћеним трошковима превоза и смештаја, за њих је била велика част.
- Ми смо заправо били гости организатора – руског Министарства спорта и Гиревој федерације. У Русији је гиревој национални спорт, па је сваки турнир у тој држави јачи него светско првенство. Руси су у гиревоју без конкуренције јер су тамо најбољи дизачи на свету – објашњава Станичков.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СРБИЈА - МЕКСИКО: Орлови морају боље него против Зеленортских острва
СРБИЈА гостује Мексику коме ће ово бити последња припремна за предстојећи Мундијал.
04. 06. 2026. у 22:32
И ПОЛИЦАЈЦИ ЗАПАЊЕНИ: Невероватно шта су запленили
Понекад су и припадници полиције затечени оним што пронађу.
04. 06. 2026. у 16:24
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)