НЕДЕЉКОВИЋ ЧЕТВРТИ БЛОКЕР: Одбојкашима гори под ногама у Лиги нација, али се добро котирају на појединачним листама
СТАТИСТИКА понекад може да створи лажну слику. Нарочито, када је реч о појединачним листима. Тако се неколико одбојкаша Србије и поред очајног учинка репрезентације и последњег места у Лиги нација високо се котирају на својим позицијама.

фото volleyballworld.com
Најуспешнији је Александар Недељковић. Српски средњак је четврти блокер са 22 поена. Лидер је Украјинац Семењук са 27. "Орлови" су на осам утакмица имали доста проблема на пријему, што се не може закључити на основу листе, јер је Вељко Машуловић седми, а капитен Марко Ивовић осми примач. А либеро Вукашин Ристић је 14. играч у пољу. Остали нису имали запажен учинак.
Било како било, одбојкаши морају на најбољи могући начин да искористе двонедељну паузу како би спремнији дочекали последњи викенд од 16. до 20. јула у Љубљани. А наше очекује прави пакао у "Стожицама".
Јасно је и да Срби морају да надмаше себе уколико желе да изборе макар 17 место на табели и изборе опстанак у Лиги нација. У супортном идуће године играће Златну лигу ЦЕВ.
И већ сада је јасно да су против свих противника аутсајдери. Први меч у словеначкој престоници играју са Италијанима. "Азури" су тренутно трећи са шест победа и у одличној форми. Потом играју са хитом Лиге нација, Украјином. Дебитант у елитном такмичењу блиста и тренутно је шести са пет победа, Потом следи окршај са Канадом, којој су три победе донеле мирно 13. место.
И тачку на овогодишње учешће ставиће против Словеније. Словенци су тренутно 12. са четири победе и сигурно је да ће све учинити на свом терену како би изборили Ф8 од 30.јула до 3.августа у кинеском Нингбоу.
"Орлови" се у борби за опстанак сусрећу, осим Канаде, са екипама које јуре карту за Кину. А то значи да неће бити опуштене, већ мотивисане да се пласирају на Ф8 Лиге нација.

ВАТРЕНО КРШТЕЊЕ: Петровић дебитује за нови клуб у гротлу "Енфилда"
СРПСКИ чувар мреже ће вечерас уписати званични деби за Борнмут против Ливерпула у мечу који отвара нову сезону најјаче лиге света. Утакмица се игра на "Енфилду" и почиње од 21.00.
15. 08. 2025. у 07:20

ЦРНОГОРЦИ У ШОКУ: Помислили за колону аутобуса да је стигла велика међународна ватрогасна помоћ, а оно...
Најновије вести из Црне Горе, а које се тичу великих пожара због који је и Србија послала помоћ не би ли се ватрена стихија обуздала, изненадиле су цео Балкан. На моменат и насмејале због једне погрешне процене.
14. 08. 2025. у 17:22

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ
МНОГИ кажу да је Александар Берчек један од највећих глумаца на овим просторима, а он је свој таленат доказивао идући из улоге у улогу, и изнова показујући чари свог глумачког умећа.
15. 08. 2025. у 13:20
Коментари (0)