СЈАЈАН ПОЧЕТАК: Јуниорке Србије победиле Порторико на старту Светског првенства

Танјуг

07. 08. 2025. у 13:23

ЖЕНСКА јуниорска одбојкашка репрезентација Србије (играчици рођене 2005. и млађе) победила је данас у Сурабаји селекцију Порторика резултатом 3:0 (25:18, 25:17, 25:19) у мечу 1. кола групе А на Светском првенству, које се одржава у Индонезији.

СЈАЈАН ПОЧЕТАК: Јуниорке Србије победиле Порторико на старту Светског првенства

FOTO: OSS

Најефикасније у нашој селекцији биле су Андреа Симовски и Катарина Гагић, које су забележиле по 16 поена. У репрезентацији Порторика најбоља је била Карла Мишел Санчез са девет поена.

Одбојкашице Србије играће у петак у другом колу против Вијетнама.

У групи А се поред Србије, Порторика и Вијетнама налазе још и селекције Индонезије, Аргентине и Канаде.

Пласман у осмину финала избориће по четири најбоље селекције из сваке групе, док ће преостале две репрезентације играти у разигравању за пласман од 17. до 24. места.

БОНУС ВИДЕО: Спортски скандал који је ушао у историју

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЂУРИЦА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Погодио три тикета, а изгубио 25 хиљада! (ВИДЕО)

ЂУРИЦА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Погодио три тикета, а изгубио 25 хиљада! (ВИДЕО)

"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

13. 02. 2026. у 15:00

Коментари (0)

ОСЕЋАЈ СЕ ЛАГАНО, А СИТО УЗ BOOM BOX SMOOTHIE