МИКЕЦ ПРЕДВОДИ МЛАДЕ: Стручни штаб ССС одредио стрељачку репрезентацију Србије за Европско првенсмтво у Јерменији

СТРУЧНИ штаб Стрељачког савеза Србије одлучио је да подмлађена репрезентација учествује на ЕП ваздушним оружјем од 1. до 4.марта у Јеравану (Јерменија). Међу 11 стрелаца је шесторо дебитаната на сениорском континенталном шампионату.

МИКЕЦ ПРЕДВОДИ МЛАДЕ: Стручни штаб ССС одредио стрељачку репрезентацију Србије за Европско првенсмтво у Јерменији

Foto: Zoran Jovanovic

Нашу селекцију предводи прекаљени Дамир Микец, а уз њега само још Лазар Ковачевић иза себе има више од једног учешћа на сениорском ЕП ваздушним оружјем. У тиму су и најбољи стрелци Србије за 2025, доскорашњи јуниори, Александра Хавран и Алекса Ракоњац, као и Марко Ивановић.

Боје Србије неће бранити Зорана Аруновић, јер као представник Спортске комисије МОК има обавезе на Зимским играма у Милану и Кортини.

У дисциплини пушка надметаће се: Марко Ивановић, Алекса Ракоњац, Лазар Ковачевић, Александра Хавран, Анђелија Стевановић и Љиљана Цветковић, а у дисциплини пиштољ за што бољи пласман бориће се: Дамир Микец, Урош Гајић, Матеја Трипковић, Нађа Мартиновић и Теа Микец.

Мешовити парови биће одрећени на самом такмичењу.

Иначе, у Бургасу од данас до суботе је јуниорско ЕП, а Србију ће представљати Стефан Аговић, Наталија Јовановић, Анастасија Живковић (пушка), Марко Нинковић и Марта Нововић (пиштољ).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ

ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ

У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.

19. 06. 2026. у 07:02

Коментари (0)

ЧОВЕК МОРА ОСТАТИ НАЈВАЖНИЈА КАРИКА: У Фондацији Мozzart одржан  Serbia AI Security Summit 2026