ПОВРЕДЕ СУ ТЕШКЕ, АЛИ ЈЕ ИЗБЕГНУТА ТРАГЕДИЈА: Белгијски бициклиста пао с моста на Трци око Ломбардије

16. 08. 2020. у 12:53

БЕЛГИЈСКИ бициклиста Ремко Евенпел доживео је фрактуру карлице и контузију плућа приликом пада на Трци око Ломбардије, саопштила је његова екипа.

ПОВРЕДЕ СУ ТЕШКЕ, АЛИ ЈЕ ИЗБЕГНУТА ТРАГЕДИЈА: Белгијски бициклиста пао с моста на Трци око Ломбардије

Фото: АП

Тим Десенинк је навео да је 20-огодишњи бициклиста прелетео преко ограде моста и да "до даљњег неће бити расположив".

То ће умногоме утицати на окончање сезоне, пре свега учешће Евенпела у овогодишњем Ђиро д'Италија (3-25 октобра), што је требало да буде његова прва велика трка.

Евенпел је био веома успешан у досадашњем делу сезоне, и лако је победио у све четири трке у којима се такмичио.

Био је међу главним фаворитима за победу у Ломбардији, и у тренутку пада се налазио у водећој групи.

Током спуштања низ падину, 40 километара од циља Белгијанац је ударио у ограду моста и пао на другу страну.

Лекари су брзо дошли до њега и пребацили га у Kомо у болницу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну Боже правде! (ВИДЕО)

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)

Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.

29. 06. 2025. у 18:52

Коментари (0)

ШЕШЕЉ ОТКРИО ЗА ТВ НОВОСТИ: Енглези послали специјалну јединицу по мене и Станишића