ТОТО ВОЛФ: Мерцедес неће снабдевати моторима Ред Бул од 2022. године
ДИРЕКТОР Мерцедеса Тото Волф рекао је данас да та компаније неће снабдевати моторима екипу Ред Бул у шампионату Формуле 1 од 2022. године.

Фото: АП
Компанија Хонда је прошле недеље саопштила да ће на крају следеће сезоне напустити Формулу 1, па два Ред Булова тима остају без снабдевача моторима.Волф је рекао да постоје "различити разлози" да Мерцедес одбије Ред Бул.
"Снабдевамо четири екипе укључујући и нашу. Скоро смо у стању да не можемо да обезбедимо моторе за све. Немамо капацитета", навео је Волф, пренео је Би-Би-Си (ББЦ).
Уз своју екипу, Мерцедес ће снабдевати Мекларен, Рејсинг Поинт и Вилијамс.
Волф је рекао да верује да Ред Бул "има план Б и да вероватно не мора да се ослања на било ког од тренутних добављача мотора".
Директор Ред Була Кристијан Хорнер рекао је да ће компанија обавити истрагу и дубљу анализу, али да је екипа ограничана на два тренутна добављача у спорту.
Директор Ферарија Матија Биното навео је да та компанија није одлучила шта ће одговорити ако је контактира Ред Бул.
Према правилима Формуле 1, Рено би био обавезан да снабдева Ред Бул ако екипа не пронађе решење, пошто нема ниједног купца.
Рено и Ред Бул су имали компликовану везу током хибридне турбо ере, пре него што је Ред Бул прешао на сарадњу са Хондом 2019. године.
Препоручујемо

ВЛАХОВИЋ ЗА ПРЕКИД ЈУВЕОВЕ ЦРНЕ СЕРИЈЕ: Реал Мадрид је у одличном ритму, а низ победа код куће улива страх у кости свим противницима
Реал Мадрид и Јувентус састају се у великом европском класику који увек носи посебну тежину, без обзира на форму или тренутни положај у групи.
22. 10. 2025. у 08:34

ЂОКОВИЋ ДОНЕО ШОК ОДЛУКУ: Ово је мало ко очекивао пред крај сезоне
Новак Ђоковић једонео одлуку која ће многе разочарати.
21. 10. 2025. у 20:03 >> 21:47

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)