ВЛАДИМИР ЦУПАРА БРИЉИРА У МАЂАРСКОЈ: Веспрем јуриша на све трофеје

С. Крстовић

31. 10. 2020. у 22:52

ВЛАДИМИР Цупара бриљира на голу Веспрема.

ВЛАДИМИР ЦУПАРА БРИЉИРА У МАЂАРСКОЈ: Веспрем јуриша на све трофеје

ФОТО: Н. Параушић

Сјајни чувар мреже је недавно у петом колу Лиге шампиона за рукометаше у Килу импресионирао са чак 18 одбрана и најзаслужнији је што је мађарски првак изборио 31:31 са немачким великаном.

Узданица "орлова" верује да његов клуб може много у овој чудној сезони, а нада се и да ће репрезентацији Србије кренути набоље.

- Утакмица у Килу је била невероватна. И они и ми одиграли смо прави мушки меч. Нисмо победили, али је велика ствар изборити реми у Килу. Веспрем ове сезоне има велике планове. Једноставно, желимо да освојимо све титуле. Учинићемо све да тријумфујемо на Ф4 за прошлу сезону у децембру у Келну и ако Бог да да исти подвиг поновимо у јуну. Ту је и мађарско првенство, Куп. Хоћемо све трофеје - истиче Цупара.

Феноменални голман признаје да је играти у време пандемије вируса корона веома чудно...

- Није једноставно, јер се никад не зна шта ће бити, што ствара додатни притисак код играча. А то може да буде јако негативно - каже Цупара.

Наш ас наглашава да се у Веспрему максимално труде да заштите све рукометаше.

- Ми смо сада одлично и добро смо изоловани. Урадили смо до сада 50, 60 тестова, сваки други дан нас тестирају. Недавно смо имали четворицу заражених играча, па смо сви били у карантину. И за тих шест дана четири пута смо тестирани. Клуб се максимално труди да нас заштити. На нашим утакмицама има и публике, али ни са ким немамо контакт - подвлачи Цупара.

За одличне одбране у Лиги шампиона и мађарском првенству велике заслуге иду и на адресу тренера голмана Арпада Штербика.

- Рад са Арпадом је посебан. Он је по мени најбољи голман свих времена и рад са њим може да донесе доста тога доброг. Мени много значи што нас голмане вежба Штербик - каже Цупара.

ЗА СРБИЈУ ИЗ СРЦА

ПРИЗНАЈЕ Цупара да досада није бранио у репрезентацији као у клубу.

- Желим, не само ја, да пружим увек максимум, јер се за Србију игра из срца, док се у клубу обезбеђује егзистенција. Није у реду упоређивати игре у клубу и у репрезентацији. Сви ми смо срећни када играмо за нашу земљу, народ. Али, проблем је што смо мало заједно, што немамо довољно времена да се уиграмо, створимо хемију. А клубу смо нон-стоп заједно, играмо велике утакмице и није чудно што се познајемо у душу - каже Цупара.

Због погоршане ситуације са вирусом корона отказане су припреме репрезентације. Највећи разлог је што је Европска федерација отказала утакмице Србије са Грчком и Белгијом, јер су ривали, с којима су у квалификационој групи 1 за одлазак на ЕП 2022, има велике проблеме. Ипак, то не умањује Цупарин оптимизам:

- Нови селектор Шпанац Тони Ђерона је одличан тренер. Ту су и повратници, али не би требало занемарити ни момке који су последњих пет година давали све од себе за репрезентацију. Драго ми је што може да се рачуна на све и надам се да ће одсада свако ко заслужи да игра за Србију. Најважније је да створимо култ репрезентације.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ: Откривено шта је Мађарска управо урадила за Русију

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ: Откривено шта је Мађарска управо урадила за Русију

Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном била скрајнута у међународном спорту. И то услед бројних санкција руским спортистима, било да се ради о екипној или појединачној конкуренцији. У појединачној је, истина, било и неких "попуста", под условом да постоји пристанак да се наступа као "неутрални" спортиста. Али, изгледа да су дошла нека друга времена.

24. 02. 2025. у 19:21

Коментари (0)

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ: Откривено шта је Мађарска управо урадила за Русију