СРПСКИ РАГБИСТИ ИГРАЛИ ЗА ХРВАТСКУ: Снег, корона, ништа не може да спречи искрене пријатеље за помоћ Петрињи, Сиску и Глини
РАГБИ ветерани из целе Србије окупили су се у недељу у Старчеву како би одиграли хуманитарну утакмицу за помоћ оштећенима у серији земљотреса који су погодили Хрватску.

Фото: Панчевомојкрај
Упркос тешким условима и првом снегу у 2021. години, ветерани нису одустали. Стигли су рагбисти из Ниша, Вршца, Београда, Панчева, Земуна и Старчева, док су желели и они из суседних земаља, али због пандемије корона вируса нису могли да присуствују.
Скупљала се помоћ за грађане Сиска, Петриње и Глине, све на иницијативу Николе Мудрића ветерана тима "Матори змајеви", као и рагби клуба Борац из Старчева који је предложио хуманитарни меч.
Није ово први пут да су ветерани РК Борац помагали грађанима. Тако је било и после поплава у Обреновцу...
"Помагали су и тешко болесном Амиру Халиловићу из Зенице. Ово је својеврстан наставак хуманитарног рада ових дивних људи. Наша жеља је да се ми окупљамо и дружимо са свим спортским пријатељима, али се прави пријатељи показују кад је мука, па тако и сад кад је потребно помоћи људима настрадалим у земљотресу", казао је Марко Секуловић из РК Борац.
Инцијатор читаве идеје Никола Мудринић је додао да је поносан на људе који су дошли на утакмицу само како би уплатили прилог, док Горан Филиповић из Ниша додаје да ће нова дружења бити већ на пролеће.
Читав догађај имао је одјека и у Хрватској, скоро да нема интернет портала у комшилику да се није бавио потезом српких рагбиста.
(Панчевомојкрај)
Препоручујемо

ВЛАХОВИЋ СЕ ДОКАЗАО ТУДОРУ! Српски ас својим голова "врши притисак" на Хрвата да га уврсти међу стартних 11 против Реала
ДЕРБИ осмине финала Светског клупског првенства одиграће Реал Мадрид и Јувентус који се састају на "Хард рок стадиону" у Мајамију (21.00).
01. 07. 2025. у 10:34

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)
Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.
29. 06. 2025. у 18:52

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (3)