ЗВЕЗДА "ОВЕРАВА" ПОЛУФИНАЛЕ: Црвено-бели ватерполисти дочекују Динамо, а Раднички гостује Солноку у четвртфиналу Еврокупа
ПОБЕДА у Москви не заварава, а још мање опушта ватерполисте Црвене звезде уочи реванша четвртфинала Еврокупа.
Фото архива ВН
Црвено-бели најављују да ће сутра (18.30) из све снаге кренути против Динама, како би потврдили тријумф из првог дуела (11:8) и пласирали се у полуфинале.
Знатно тежи задатак очекује играче Радничког, који данас (18.00) иду на мегдан Солноку (Филиповић, Пијетловић, Драшовић, тренер Гоцић) са минусом (12:14) из Крагујевца.
- Не пада нам на памет да се опустимо. Кренућемо као и у Москви из све снаге, јер желимо да меч преломимо већ у првом полувремену. Ово је сасвим друга утакмица и не смемо да се осврћемо на оно што смо урадили у првом дуелуу. Московљани нису технички потковани, али су физички снажни, што нам представља проблем - истиче Вељко Танкосић.
Црвено-бели имају прилику да после 2013. године, када су на Бањици освојили Лигу шампиона, остваре други највећи успех на међународној сцени.
- Звезда годинама није играла значајну улогу у Европи. Спремни смо за изазов и верујем да ћемо остварити циљ - каже Танкосић.
Крагујевчани су отпутовали у Солнок без беле заставе. Надају се да могу да изненаде лидера мађарског првака.
- У првом мечу смо били егал са њима, али смо направили много грешака. Морамо да сведемо те грешке на минимум и ако успемо то да урадимо можемо и да изненадимо Мађаре. Имамо квалитет и идемо на победу - оптимизам не напушта голмана Лазара Добожанова.
Из Солнока Шумадинци иду у Загреб, на Ф4 Регионалне лиге, где ће 27. марта у полуфиналу играти са браниоцем титуле, Младости.
- И тамо идемо на победу. Младост има веома квалитетну екипу, неће бити лако, али сигурно можемо да им парирамо.
Иначе, уколико црвено-бели прођу даље, у полуфиналу ће играти са победником меча Сабадељ - ОСЦ, а Крагујевчани против бољег из двомеча Вуљагмени - Младост.
Препоручујемо
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за среду
ПОНОВО су наши типстери били на висини задатка, у ритму дочекујемо 2026. годину!
31. 12. 2025. у 07:00
ПАО АЛЕКСАНДАР ЛУКАШЕНКО: Ово је његова прва реакција (ВИДЕО)
Најновије вести из Белорусије су прилично неочекиване.
30. 12. 2025. у 19:58
ЈК ШОКИРАЛА: Открила откад НИЈЕ спавала са Душком, а били још у браку - посреди су ГОДИНЕ
ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша, гостовала је код свог пријатеља и водитеља Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13.
31. 12. 2025. у 13:35
Коментари (0)