ФОРМУЛА 1: Верстапен најбржи на трећем тренингу у Барселони

ВОЗАЧ Ред Була Макс Верстапен био је данас најбржи на трећем тренингу уочи квалификација за трку Формуле 1 за Велику награду Шпаније.

ФОРМУЛА 1: Верстапен најбржи на трећем тренингу у Барселони

Фото: АП

Верстапен је остварио резултат 1:17,835 секунди и био је за 0,235 секунди бржи од актуелног шампиона, возача Мерцедеса Луиса Хамилтона.

Треће и четврто место заузели су возачи Ферарија Шарл Леклер (0,473) и Карлос Саинц (0,575), док је пети био Валтери Ботас из Мерцедеса са 0,588 секунди заостатка.

Иза њих били су Ландо Норис из Мекларена, Пјер Гасли из екипе Алфа Таури, возач Мекларена Данијел Рикардо, Кими Раиконен из Алфа Ромеа и Серхио Перес из Ред Була.

Квалификације су на програму од 15 часова, а трка за Велику награду Шпаније вози се у недељу од 15 часова.

Хамилтон ће данас покушати да оствари 100. пол позицију у каријери. Он је ове сезоне победио у две трке, у Бахреину и Португалу, док је Верстапен био бржи у Италији.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести

УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести

Откако је почео рат у Украјини, а има томе више од четири године, Русија је била на удару многих санкција. Ипак, иако се "специјална војна операција", како Руска Федерација назива тај крвави сукоб, наставља - најновије вести које објављује једно руско министарство - одушевило је целу земљу, а шокирало Украјинце.

02. 06. 2026. у 20:42

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести