ЂОКОВИЋ НЕЋЕ БИТИ ДЕПОРТОВАН ДАНАС! Адвокати повукли важан потез

НОВАК Ђоковић је и даље "тема број 1" светске јавности, јер му прети депортација из Аустралије, поводом чега су изнова реаговали његови адвокати.

ЂОКОВИЋ НЕЋЕ БИТИ ДЕПОРТОВАН ДАНАС! Адвокати повукли важан потез

FOTO: AP/Tanjug

Подсетимо, Ђоковић је, желећи да освоји Аустралијан опен 2022, допутовао у Аустралију, али му је на аеродрому поништена виза, био је потом заточен пет дана у имиграционом хотелу јер се чекао исход судског процеса о започетом процесу депортације, а иако је најбољи тенисер света успео да на Савезном суду у Мелбурну избори поништење "одлуке о отказивању визе", драма се наставила.

А наставила се јер министар за имиграције у Влади Аустралије по важећем закону има дискреционо право да сам, и поред поменуте одлуке суда, одузме Ђоковићу визу и удаљи га из државе. Тим поводом су реаговали Новакови правни заступници.

Отприлике у исто време када се Ђоковић обратио свету поводом бројних вести о томе да ли је или није заражен новим коронавирусом био у јавности (признао је да јесте, назвавши то грешком), његови адвокати нису седели скрштених руку.

ПЦР резултат Новака Ђоковића од 16. децембра 2021. / fcfcoa

Како је сазнао Крис О'Киф, политични новинар "9News" из Аустралије, а објавио је то као "ударну вест" и на друштвеним мрежама - у току данашњег дана, 12. јануара, министар неће донети одлуку о Ђоковићевој визи.

То је О'Киф поткрепио следећом изјавом из кабинета министра за имиграције:

- Адвокати господина Ђоковића су недавно поднели обимну документацију за коју тврде да је релевантна за могуће отказивање визе господина Ђоковића. Ово ће утицати на време доношења (министрове) одлуке.

Останите и даље уз портал "Новости" и први сазнајте најновије вести о томе шта се дешава на тему Новак Ђоковић и Аустралијан опен 2022

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић није међу троје тенисера с највећом зарадом у 2021.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (3)

ТОС ПРОМОВИШЕ ЛЕТОВАЊЕ У СРБИЈИ: Када детаљно упознате наше прелепе планине, нема шансе да им одолите