СВАШТА! Новак Ђоковић ће 14. марта имати више бодова од Медведева, а неће бити први на АТП листи

Дарко Николић
Дарко Николић

28. 02. 2022. у 15:52

НОВАК Ђоковић тренутно није први на АТП листи, Данил Медведев заузима ту позицију, али иако ће Србин за две седмице имати више бодова од Руса, неће га тада "сменити" са водеће позиције.

СВАШТА! Новак Ђоковић ће 14. марта имати више бодова од Медведева, а неће бити први на АТП листи

Tanjug/AP

Подсетимо, тренутно руски тенисер има 8.615 бодова, а Ноле 8.465, због чега од овог понедељка и није више водећи, већ други.


Бодовна слика ће се променити 14. марта, и то не Новакова, већ она везана за Медведева, јер ће му се тада одузети бодови са прошлогодишњег турнира у Марсељу.


Поменутог датума ће му се обрисати 250 бодова, колико је освојио као шампион тог надметања у Француској, где је у финалу савладао домаћег тенисера Пјер-Игоа Ербера са 6:4, 6:7(4), 6:4.


Али, иако ће тада Медведев са 8.615 спасти на 8.365 бодова, што је мање од Нолетових 8.465, тог 14. марта се АТП листа неће мењати.

Данил Медведев / FOTO: Tanjug/AP


Разлог?


Зато што ће у току бити турнир у Индијан Велсу, који траје дуже од недељу дана, тачније од  четвртка, 10. марта, до недеље, 20. марта, а када су таква такмичења у питању, АТП не мења АТП листу оног понедељка који се нађе "усред" турнира. То је уобичајено за гренд слем надметања, која су двоседмична, али, ето, и за Индијан Велс.


Дакле, 14. марта, иако ће формално Ђоковић имати више бодова од Медведева, биће поново објављена АТП листа од 7. марта, на којој ће Рус бити испред Србина.


Цела ова ситуација има још два занимљива сегмента

Да ли ће се та недеља на АТП врху рачунати у Ђоковићевом рекорду?


Да. Иако се нова листа неће објављивати 14. марта због трајања турнира у Индијан Велсу, Ђоковићев светски рекорд од 361 седмице на АТП врху ће бити увећан, па ће он гласити 362.

Шта Ђоковићу треба за повратак на прво место АТП листе?


Двадесет и првог марта, што је понедељак по окончању турнира мастерс серије у Индијан Велсу, Новак Ђоковић може да се врати на прво место АТП листе ако Данил Медведев на том надметању изгуби пре четвртфинала. 

Новак Ђоковић / Tanjug/AP


Наиме, руском асу, због губитка бодова из Марсеља, треба више од 100 бодова да би престигао Ђоковића (Ноле ће, подсетимо, привремено бити први са учинком од 8.465 бодова, а Медведев други са 8.365). А то значи да је Медведеву потребан пласман у четвртфинале Индијан Велса, које, као и на свим мастерс турнирима доноси 180 бодова.


Да је прошлогодишње издање овог турнира одржано у уобичајено термину, уместо што је померено за јесен, Медведев би сада морао да се пласира у полуфинале, јер би у марту ове године бранио и 90 бодова које је на Индијан Велсу освојио 2021. Али, како се 2021. тај турнир играо у октобру, сада не мора да брине о тих 90 бодова, већ на јесен, па му је ове сезоне и четвртфинале довољно да (п)остане најбоље рангирани тенисер света.


Један од адута у који се уздају Нолетове присталице је чињеница да Данил Медведев никада није пребродио треће коло турнира у Индијан Велсу - испадао је, редом, у првом, па двапут у другом, а онда у трећем. Међутим, никада до прошле јесени није био гренд слем шампион, па је постао, а никада до овог понедељка није био лидер АТП листе, па је и то остварио...

Тенисери са највише недеља на првом месту АТП листе


1. Новак Ђоковић (Србија) 361
2. Роџер Федерер (Швајцарска) 310
3. Пит Сампрас (САД)  286
4. Иван Лендл (Чехословачка) 270
5. Џими Конорс (САД) 268
6. Рафаел Надал (Шпанија)  209
7. Џон Мекинро (САД) 170
8. Бјерн Борг (Шведска)  109
9. Андре Агаси (САД) 101
10. Лејтон Хјуит (Аустралија) 80

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић није међу троје тенисера с највећом зарадом у 2021.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИЛОЈЕВИЋЕВА ЗВЕЗДА НА НАЈТЕЖЕМ ИСПИТУ ДО САДА: „Црвено-бели“ морају пронаћи начин да зауставе перфектну Брагу!

МИЛОЈЕВИЋЕВА ЗВЕЗДА НА НАЈТЕЖЕМ ИСПИТУ ДО САДА: „Црвено-бели“ морају пронаћи начин да зауставе перфектну Брагу!

Брага у четвртак од 21.00 дочекује Црвену звезду на стадиону “Муниципал де Брага” у оквиру трећег кола Лиге Европе, са јасним циљем – да настави стопроцентан низ у Европи. Док Португалци блистају на међународној сцени, београдски црвено-бели у Португал стижу под притиском, са само једним освојеним бодом и озбиљном потребом да преокрену лошу форму ван "Маракане".

23. 10. 2025. у 07:00

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!

Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.

23. 10. 2025. у 14:39

Коментари (0)

НЕКА ЈЕСЕН БОЉЕ ЗВУЧИ УЗ АУДИО БМ