НОВАК "ГАЗИ", НЕК СЕ СПРЕМИ ВИМБЛДОН: Величанствена увертира српског тенисера пред најпрестижнији гренд слем
НОВАК ЂОКОВИЋ решио је да осети мало острвску траву пред престижни Вимблдон и одмерио снаге са Феликс Оже-Алијасимом. Меч на егзибиционом турниру у Хирлингему завршен је у корист најбољег српског тенисера резултатом 2:0, по сетовима 6:2, 6:1.

FOTO:EPA
Двојица тенисера су озбиљно приступила овом мечу, упркос чињеници да је у питању егзибициони. У прилог томе говори и чињеница да је први гем трајао чак 11 минута, а примера ради цео дуел који је претходио овом, између Надала и Вавринке трајао је 62.
Српски тенисер га је на крају освојио, на тај начин одмах на старту одузевши сервис противнику, који је претходно сачувао три брејк лопте, па чак и сам имао прилику да узме гем.
Све до седмог, тенисери су наизменично у клацкалици освајали гемове, али је млади Канађанин почео да губи континуитет доброг првог сервиса и први посустао. Након две везане неизнуђене и једне дупле сервис грешке препустио је српском тенисеру још један брејк и тада је било јасно да може своје мисли да преорјентише на други сет.
А тамо...
Србин је био незаустављив и још једном стигао до раног брејка, који је морално потпуно уништио данашњег ривала. Оно што посебно охрабрује јесте начин на који је Новак сервирао и са колико самопоуздања и глади у очима је трчао по лондонској трави.
Енглеска публика могла је да ужива у минијатурама тренутно трећег рекета света. Винери од којих застаје дах мамили су аплаузе и уздахе острвљана, који су сведочили убедљивом тријумфу краља "белог спорта".
Ово егзибиционо такмичење позната је као "перфектно загревање" за Вимблдон, јер играчи играју опуштено, без притиска бодова и резултата. Биће то и идеална прилика да тенисери осете подлогу пред трећи гренд слем у сезони.
Ђоковић на предстојећи Вимблдон који почиње у понедељак, одлази као први фаворит да подигне престижни трофеј најпрестижнијег гренд слема у години.
БОНУС ВИДЕО: Ко су најтрофејнији тенисери на свету?
Препоручујемо

ЈУРИМО ЧЕТВРТИ У НИЗУ! Ево данашњег Тип "сигурица тикета" са нове три реалне квоте
РЕДАКЦИЈА Типа вам је и јуче предложила тикет који се показао као добитан.
28. 07. 2025. у 06:42 >> 00:37

РУСЕ ОДУШЕВИЛА ЛАЖНА ВЕСТ ИЗ СРБИЈЕ! Русија и даље (узалуд) слави...
Русија и Украјина су, откао је почео рат који Руска Федерација назива "специјална војна операција", довели до тога да се, на овај или онај начин, и остатак света укључи у тај сукоб, а најновије вести на ту тему - стижу из сфере спорта.
27. 07. 2025. у 16:58

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)