СРБИЈА ЈЕ ЧЕКАЛА ОВО! Ђоковић одговорио на најважније питање: Ево да ли Новак представља нашу земљу на Олимпијади

01. 03. 2023. у 21:02

НАЈБОЉИ тенисер света Новак Ђоковић након победе над холандским тенисером Талоном Грикспором разговарао је о бројним занимљивим темама, а једна је посебно интересовала навијаче у Србији. Ноле је одагнао све дилеме око тога да ли ће представљати нашу земљу на предстојећим Олимпијским играма.

СРБИЈА ЈЕ ЧЕКАЛА ОВО! Ђоковић одговорио на најважније питање: Ево да ли Новак представља нашу земљу на Олимпијади

Танјуг/АП

У обраћању медијима Ђоковић је прво започео о изјави чувеног пакистанског дубл-играч Аинсам Ал-Хак Куреши, који је рекао у Дубаију да је тенис постао физички превише интензиван – па је новинаре интересовало шта Новак мислио на ту тему.

- То је случај са свим спортовима, логична ствар и чињеница која описује свет у коме живимо. Све се развија, унапређује –И тако треба да буде. Технологија мења све; сећате се да смо до недавно играли дрвеним рекетима – а технологија која је настала у међувремену нам је дала прилику да имамо више контроле. Такође – бројна нова знања везана за опоравак, тренинг, анализу мечева су нам на располагању – што нам омогућава да боље спознамо игру и схватимо шта можемо да урадимо кроз наше ударце. Све утиче – помало – а слажем се да је у физичком делу тенис постао захтевнији. Једноставно, морате да будете већи атлета, да знате да играте на разне начине на више врста подлога – а поготово ако желите да будете број 1 на свету. Конкуренција данас је много интензивнија – јер већина играча игра на свим турнирима – а кад се узме у обзир да је сезона (пре)дугачка, што говорим већ дуго – бирате турнире на којима наступате - напомиње Новак, И наставља:

- Мислим да бисмо требали да реорганизујемо сезону – на бољи начин. Сада је све компликовано, има превише уграђених интереса, организација које утичу на календар. Иако је тенис у релативно добро позицији, и даље мислим да бисмо требали боље да искористимо глобални апел који тенис ужива – као један од четири највише праћених спортова на свету. Не користимо потенцијал нашег спорта ни изблиза довољно у комуникацији и промоцији – а да је притом признат као један од историјски најважнијих спортова - истиче Ђоковић.

Упитан о својим мотивима да и даље јури рекорде, наш ас каже:

- Без жеље да то чиним, не постоји ни позитивног кретања у том смеру. У том смислу сам веома јасан пред самим собом на тему циљева у такмичарском тенису. Тако сам одрастао и учен од стране неких од најважнијих људи у мојој каријери – од родитеља преко тренера и даље. Та врста менталитета ми је помогла да останем потпуно посвећен игри – са жељом за успехом као главним садржајем те формуле. Наравно, још пуно тога треба да се деси да стварате успехе, обарате рекорде, играте даље. Сваки меч је другачији, и у томе уживате као такмичар. Уз вас је тим – наравно – али је крајња одговорност ипак на вама. Један од тих великих циљева ми је Олимпијада у Паризу, и надам се да ћу бити у добром стању како бих наступио на олимпијском турниру на Ролан Гаросу – теренима које одлично познајем. Надам се да ће мој најбољи резултат на Олимпијским играма настати управо – тамо! - најављује Новак.

Бројни спортски асови који су обележили историју својих спортова рођени су осамдесетих година прошлог века – Меси, Роналдо, Џејмс – па је медије интересовало да ли постоји нека веза између њега, њих и осталих спортиста тог животног доба који ће бити запамћени по изузетним успесима?

- Не верујем у случајности, сматрам да се све дешава са неким разлогом – и лепо је чути да су такви асови рођени у истој деценији. Неки од њихових успеха можда неће бити надмашени за 10 година – а можда ни дуже – али ме не би чудило да се то деси, с обзиром на невероватан темпо напретка у свим областима. Сјајно је учити из успеха ваших претходника, и сигуран сам да млађи тенисери то чине из каријера Федерера, Надала, мене – и свега што смо чинили на терену И ван њега. Уосталом – то сам радио и ја, учио од људи који су заузимали такве позиције. Иако нам се чини да су неки од актуелних успеха или рекорда недостижни у наредном периоду – можда је за неке то био случај пре неких 10 година. Видећемо, све је могуће! - закључује Новак.

БОНУС ВИДЕО: СВИ СУ ДАЛЕКО ИЗА: Кога је Новак „прешишао“ по броју недеља као Број

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РЕНЕСАНСА ЛУКЕ ЈОВИЋА У МИЛАНУ: Србин је постао главни џокер Серђа Консеисаа

РЕНЕСАНСА ЛУКЕ ЈОВИЋА У МИЛАНУ: Србин је постао главни џокер Серђа Консеисаа

НА последња два лигашка меча српски репрезентативац је улазио са клупе и тресао мрежу, а нову прилику да потврди да се налази у великом успону форме имаће вечерас од 20.45 када Удинезе буде угостио Милан на "Фриулију".

11. 04. 2025. у 08:34

ИЗДАО РУСИЈУ И ОДАБРАО АЛБАНИЈУ: Ово му се десило када је од Руса примао златну медаљу на Европском првенству (ВИДЕО)

ИЗДАО РУСИЈУ И ОДАБРАО АЛБАНИЈУ: Ово му се десило када је од Руса примао златну медаљу на Европском првенству (ВИДЕО)

Сваки човек је рођен слободан и једнак у достојанству и правима. Тим речима почиње Универзална декларација о људским правима, али... када особа за том слободом посегне, може да рачуна да се то некоме неће свидети. Шта ће потом бити, зависи од обе стране. Пред вама је прича управо о оном тренутку "некоме се то није свидело".

10. 04. 2025. у 20:44

СУРОВА ОСВЕТА КАДИРОВА: Малолетник убио полицајца, након ликвидације његов леш изложен на градском тргу - лидер Чеченије тражи казну и за по

СУРОВА ОСВЕТА КАДИРОВА: Малолетник убио полицајца, након ликвидације његов леш изложен на градском тргу - лидер Чеченије тражи казну и за по

ТЕЛО чеченског тинејџера који је напао полицијску станицу и убио једног службеника у граду Ачхој-Мартану изложено је на градском тргу, пренела је руска "Газета".

10. 04. 2025. у 12:21

Коментари (1)

РЕНЕСАНСА ЛУКЕ ЈОВИЋА У МИЛАНУ: Србин је постао главни џокер Серђа Консеисаа