"ЂОКОВИЋ ЈЕ ПРЕВИШЕ ДОБАР": Речи тениских легенди пред полуфинале Ју-Ес опена одјекиваће Србијом
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић славио је резултатом 3:0 против Тејлора Фрица и то пред домаћом публиком у Њујорку. Други играч планете пласирао се у полуфинале где чека дуел са Беном Шелтоном. Експерти "Еуроспорта" за "Новости" су анализирали тријумф Србина у четвртфиналу Ју-Ес опена.

Танјуг/АП
Матс Виландер, Барбара Шет и Алекс Кореча сложни су у једном - Новак Ђоковић је заслужено, и неочекивано лако савладао Тејлора Фрица.
- Помало је био досадан меч, очекивао сам да га Новак Ђоковић добије. Публика је била свесна да је Ноле на шампионском нивоу, те му је на крају послала подршку. Новак се осећао пријатно. Фриц је до четвртфинала дошао на крилима добре форме. Србин је стрпљиво чекао прилику, нападао је кратке лопте. Серва је оно што је Ђоковић доста поправио, али у мечу против Американца није имао потребу да се узда у тај ударац, рекао је Матс Виландер.
Барбара Шет подсетила је да Ђоковић сада има 8:0 скор победа против Фрица.
- Осми пут у каријери победио је Тејлора. Имао је контролу током целог меча. Стил игре који гаји Американац одговара Новаку, тактика коју форсира не може да повреди Србина. Покушао је променама ритма, игром са доста спина, али Ноле није ни у једном тренутку био у опасности. Деловало је да се није добро кретао Фриц, поручила је Барбара.
Шпанац је истакао да је психичка предност била на страни другог носиоца Ју-Ес опена.
- Делује да Новак увек зна шта мора да учини. Када играте против играча који вам није нанео пораз, у предности сте од изласка из свлачионице, знате да је победа ваша. Ђоковић је био спреман за велике ударце иако Фриц није веровао у себе зато што је Ђоковић превише добар, истакао је Кореча.
Све најновије вести са Ју-Ес опена пратите на порталу "Новости", а мечеве уживо гледајте на "Еуроспорту".
БОНУС ВИДЕО: Мекинро за „Новости“: Ђоковић и Алкараз фаворити за финале Ју-Ес опена

ЕВРОПСКИ КЛАСИК: Немци и Португалци бију битку за пласман у финале Лиге нација
Фудбалска Европа окреће поглед ка Минхену, где се вечерас од 20.45 игра прво полуфинале Лиге нација – дуел између Немачке и Португала.
04. 06. 2025. у 07:00

УКРАЈИНЦИ ГА НЕ ВОЛЕ, РУСИ НЕ ПОДНОСЕ, А ОН... Нови председник Пољске се захвалио навијачима на победи на изборима!
Не воле га многи Украјинци, али не воле га ни многи Руси. Бивши је фудбалски навијач. И то, изгледа, учесник једне од најчувенијих масовних туча. А сада је постао председник Пољске и има захвалницу која није уобичајена.
05. 06. 2025. у 20:00

"СРАМ ВАС БИЛО" На снимању "Неретве" избио скандал са Брозом
БАТУ Живојиновића волели су цела бивша Југославија, читава Кина па и сам Јосип Броз Тито.
06. 06. 2025. у 13:06
Коментари (0)