СРБИЈА МУ ЈЕ СВЕ! Новак Ђоковић се одлучио на потез којим само потврђује да му је отаџбина у срцу

Новак Ђоковић не само да јавно истиче како му је наступ за Србију у Дејвис купу један од приоритета, поред похода на гренд слем трофеје, већ је због чињенице да је српска репрезентација прошла у завршницу поменутог екипног надметања, решио да додатно поради на једној ствари која може да буде кључна за освајање "салатаре".

СРБИЈА МУ ЈЕ СВЕ! Новак Ђоковић се одлучио на потез којим само потврђује да му је отаџбина у срцу

Фото: EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Наиме, иако Ноле јесте главни адут Србије у Дејвис купу, сваки мегдан репрезентација у овом новом формату игра се на две победе једне селекције, па неретко дублови на крају одлучују, када се окончају два меча у појединачној конкуренцији.

А како српска селекција више нема у својим редовима Ненада Зимоњића, једног од најбољих дубл играча свих времена, од његовог повлачања из државног тима "орлови" се баш и нису прославили у надметању мушких парова.

Зато је Ђоковић решио да на уигравању српског дубла поради.

И, на предстојећем мастерсу у Паризу, како су то саопштили данас организатори тог АТП турнира, Ђоковић ће у главном граду Француске играти не само у појединачној конкуренцији, већ и у пару са Миомиром Кецмановићем. 

Подсетимо, завршни турнир Дејвис Купа ће се одржати у новембру у шпанском граду Малаги, а четвртфинални ривал наше репрезентације је Велика Британија.


Србија ће на том турниру јуришати на пехар, а Ђоковић би требало да игра у дублу, с тим што му је досадашњи партнер у репрезентацији био Никола Ћаћић.


Што се сингла тиче, Ноле, који није играо ове сезоне од освајања Ју Ес опена, јуришаће и на париску круну, коју је освајао већ шест пута. Прошле године Ђоковић је изгубио у финалу од Данца Холгера Рунеа. 

Мастерс у Паризу почиње 30. октобра.

БОНУС ВИДЕО: ДОЧЕК ЗА ПАМЋЕЊЕ: Заједничко  уживање кошаркаша Србије и навијача 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! Гаучоси након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)

АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.

04. 07. 2026. у 02:46

СЕНЕГАЛ СЕ САМОУБИО НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.

01. 07. 2026. у 22:00

ХРВАТИ ПРИЗНАЛИ: Зашто су нам оправдано поништили гол за 2:2

ХРВАТИ ПРИЗНАЛИ: "Зашто су нам оправдано поништили гол за 2:2"

ХРВАТСКА репрезентација је испала са Светског првенства. Изгубили су од Португала 2:1 у осмини финала Светског првенства и завршили свој наступ, док ће Кристијано Роналдо и другови у осмини финала јуришати на комшијску Шпанију.

03. 07. 2026. у 17:09

Коментари (0)

ФИКСНЕ ПРОТЕЗЕ КОД ДЕЦЕ И ОДРАСЛИХ: Први корак ка здравом и лепом осмеху