ОЛГА ПРОШЛА, АЛЕКСАНДРА ИСПАЛА: Четврта победа Даниловићеве за редом у Паризу
Сјајном игром касно синоћ наша Олга Даниловић (125 ВТА) изборила је пласман у друго коло Ролан Гароса победом над Италијанком Мартином Тревизан (92 ВТА), у два сета, 6:1, 6:2.
Фото: Горан Чворовић
Олгин успех је утолико већи што је у главни жреб стигла из квалификација, па јој је ово била четврта победа за редом у Паризу. Тревизан је, иначе, пре две године играла полуфинале на Ролан Гаросу.
- Она је овде добро играла, али добро играм и ја. Имала сам три победе иза себе. Изашла сам на терен знајући шта ме очекује. Била сам спремна од првог поена да наметнем своју игру и победим. Била сам константна у сваком аспекту. Одиграла сам веома солидно. Била сам мирна током целог меча. Осећала сам се као да владам тереном и то је најлепши осећај који могу да се имам кад играм – прокоментарисала је Олга после победе.
Александра Крунић (заштићени ренкинг) није успела да прође прву препреку. Од ње је била боља Американка Кети Волинетс (108 ВТА) резултатом 7:6 (4), 6:2.
Препоручујемо
КАКАВ МЕЧ У МИЛАНУ: Интер и Наполи поделили бодове, "нероазури" чувају прво место
11. 01. 2026. у 23:03
ПАРТИЗАН СЛАВИО У ЦРНОЈ ГОРИ! Црно-бели бољи од Студентског центра у 14. колу АБА лиге
11. 01. 2026. у 22:20
СПЕКТАКЛ! ЕЛ КЛАСИКО ЗА ТРОФЕЈ! Барса силовита, Реал рањив – ко диже Суперкуп у Џеди?
БАРСЕЛОНА и Реал Мадрид састају се у финалу Суперкупа Шпаније у недељу увече (20.00), у новом издању Ел Класика који директно одлучује о трофеју као и прошле године када је убедљиво славила Барса (5:2).
11. 01. 2026. у 07:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)