"НЕЋУ ТО ДА ТОЛЕРИШЕМ" Ђоковић о провокатору са Вимблдона: Није смео да ме погледа у очи
НАЈБОЉИ тенисер свих времена Новак Ђоковић још једном је очитао лекцију из лепог понашања непристојним навијачима.
Screenshot: RTS
Новак Ђоковић готово да нема меч у коме неко из публике не проба да га испровоцира, а тако је било и на мечу против Џејкоба Фернлија.
Он је објаснио о чему се заправо радило када је од судије и супервизора тражио да са трибина уклоне неког од навијача. Каже да већину таквих ситуација игнорише, али постоје и оне где Новак мора да покаже ко је главни.
- Није хтео да ме погледа када сам му се обратио, гледао је у телефон. Мени се готово сваки меч дешавају ситуације које су непожељне. У 95 посто случајева ја то толеришем, прокоментарисао је Новак Ђоковић спорну ситуацију и наставио:
- То је нешто што је сасвим нормално. Људи су ту, платили су карту, страствени су, желе да противник победи, ти испаднеш... То је ствар личног избора и њихово право. Међутим, кад неко пређе линију спортског понашања – реагујем. Такав сам цео живот и бићу до краја каријере. Нећу дозволити да ме неко провоцира, понижава и омаловажава. Свакога ћу да погледам у очи и мирно спавам.
Занимљиво је како Новак објашњава разговоре и интеракцију са проблематичним навијачима.
- Када се некоме супротставим, занимљиво је како велика већина, готово сви, само спусте главу. Свако је храбар када није пажња на њему или њој, закључио је Новак Ђоковић.
БОНУС ВИДЕО: МЕКИНРО ЗА НОВОСТИ: Смешно је што Новаку није било дозвољено да игра у Америци
Препоручујемо
КАКВО ИЗНЕНАЂЕЊЕ! Позната судбина Вање Милинковић-Савића, све зависи од овога!
03. 06. 2026. у 15:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СУСРЕТ РАЊЕНИХ ОРЛОВА: У дуелу мундијалских губитника ослабљена Нигерија гостује Пољској
Пољска и Нигерија одиграће пријатељску утакмицу у Варшави на стадиону ПГЕ Народови.
03. 06. 2026. у 07:30
УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести
Откако је почео рат у Украјини, а има томе више од четири године, Русија је била на удару многих санкција. Ипак, иако се "специјална војна операција", како Руска Федерација назива тај крвави сукоб, наставља - најновије вести које објављује једно руско министарство - одушевило је целу земљу, а шокирало Украјинце.
02. 06. 2026. у 20:42
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)