НАДАЛ У ФИНАЛУ БАШТАДА: Ајдуковић покушао немогуће против Шпанца

20. 07. 2024. у 15:31

Шпански тенисер Рафаел Надал пласирао се у финале АТП турнира у Боштаду. Некадашњи први рекет света је до тог успеха дошао после преокрета - био је бољи од Хрвата Дујеа Ајдуковића резултатом 2:1 по сетовима 4:6, 6:3, 6:4.

Четири сата су му била неопходна у четвртфиналу, а сада у полуфиналу, нешто више од два, тачније 133 минута - Ајдуковић, 130. на АТП листи, пружио је снажан отпор Шпанцу и тако показао да резултати који је постигао ове недеље, нису били случајни.

Дује је после две победе у квалификацијама, победио у главном жребу Луку ван Аша, Павела Котова и Ћијага Монтеира.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

У почетном сету, млади Сплићанин је играо одлично, уз два брејка је стигао до 3:0, да би потом Надал вратио један брејк, али није могао више од тога.

Ајдуковић је добио сет са 6:4 после 45 минута игре, да би у другом Надал узвратио.

После размене брејкова на старту сета, Надал је поново одузео сервис противнику у шестом гему и то му је било довољно да после 6:3 дође до изједначења.

Сет одлуке је донео велику борбу - Надал је уз два брејка стигао до 3:0, али је Хрват узвратио истом мером и стигао до 3:3.

Ипак, Надал је смогао снаге за рибрејк и 4:3, да би потом спасао две брејк лопте и стигао до 5:3.

Ајдуковић је смањио на 5:4, али је Надал потом успео да се концентрише и одсервира за 6:4 и победу.

У другом полуфиналу састају се Тијаго Агустин Тиранте и Нуно Боржеш.