"НИСАМ УЖИВАО": Карлос Алкараз се огласио након дуела са Дамиром Џумхуром
Карлос Алкарас се пласирао у осмину финала другог гренд слема у сезони, пошто је после велике борбе и драме успео да савлада Дамира Џумхура у четири сета – 6:1, 6:3, 4:6, 6:4.
FOTO: Tanjug/AP
Шпанац је изнео своје утиске после меча.
- Дивна енергија. Нисам толико уживао, мучио сам се доста, али сам срећан што смо осиграли добар меч. Играли смо одличан тенис, трчали, ударали лоптицу. Ови људи су остали до касно да нас гледају и то ценимо. Гренд слемови су зато тешки јер морате да играте на истом ниову три-четири сата и то је најтежи део, рекао је Алкарас.
- Два сета сам ја контролисао, осећао сам се добро, а онда је он постао агресивнији. Било је тешко да натерам себе да пратим тај његов ритам, али сам на крају успео да славим. Не размишљам о томе колико сам трчао вечерас. Волим овакве мечеве. Морам да се захвалим још једном људима што су остали до поноћи. Фокус је на следећем мечу, да се одморим, ледена вода, да једем... Потрудићу се да се опоравим што је више могуће за наредни сусрет, рекао је Алкарас после велике победе.
Алкараса у наредној рунди чека нови изазов – дуел са Американцем Беном Шелтоном.
БОНУС ВИДЕО: Алекс Кореча за Новости о "великој тројци": Оно што су урадили равно је чуду
Препоручујемо
ПЕЊАРОЈА ОТКРИО ГДЕ ЈЕ ДУБАИ НАЈОПАСНИЈИ: "Морамо да будемо спремни за све то"
11. 06. 2026. у 15:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЧЕКАЊУ ЈЕ КРАЈ, СПЕКТАКЛ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ! Мексико и Јужна Африка отварају Мундијал на култном стадиону "Астека"
ДУГО очекивани Мундијал 2026 отвориће Мексико и Јужна Африка, који ће одмерити снаге на чувеној "Астеци" у Мексико Ситију (21.00). Овај сусрет буди успомене код бројних љубитеља фудбала на Светско првенство 2010. године, када су се ове две репрезентације такође састале на отварању турнира (1:1). Остаје да се види да ли ће предстојећи шампионат понудити бар део узбуђења и незаборавних тренутака које је донео легендарни Мундијал у Јужној Африци.
11. 06. 2026. у 06:30
ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"
Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.
09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)