ОВАКВО ФИНАЛЕ СЕ НЕ ПАМТИ: Ига Швјонтек разнела Американку и освојила Вимблдон

Часлав Вуковић

12. 07. 2025. у 18:07

ШТА ово би? У финалу Вимблдона у конкуренцији тенисерки састале су се Ига Швјонтек и Аманда Анисимова, а публика која је платила карту да се нађе на трибинама Централног стадиона могла је да види доминацију једне играчице.

ОВАКВО ФИНАЛЕ СЕ НЕ ПАМТИ: Ига Швјонтек разнела Американку и освојила Вимблдон

Фото: EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Пољакиња је разнела Американку са 6:0, 6:0. Њој је ово шеста титула на гренд слем турнирима, а прва коју је освојила од Ролан Гароса 2024. године.

Вреди истаћи и то да 24-годишњакиња из Варшаве још увек није изгубила у финалу неког од четири највећа турнира у тенису. Тренутно има има учинак 6/6.

*До 10.000, без депозита!
Бонус који испуњава 3 жеље - заврти точак среће, узми до 300% бонуса и играј до 5 дана бесплатно!*

Сви су очекивали много више неизвесности, посебно због тога што је 12. на ВТА листи играла сјајно све до овог меча. Такође, у полуфиналу је победила најбољу на свету - Арину Сабаленку.

РАЗОЧАРЕЊЕ Аманда Анисимова/Фото: EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Швјонтек је у првом сету направила три брејка, на свој сервис је изгубила три поена и тад је било јасно да Анисимовој прети катастрофа ако нешто не промени.

*До 10.000, без депозита!
Бонус који испуњава 3 жеље - заврти точак среће, узми до 300% бонуса и играј до 5 дана бесплатно!*

Ништа се није променило у игри Американке. Наставила је 4. на ВТА листи да бриљира и разбија противнициу.

У другом сегменту је такође три пута ривалки одузела сервис и до трофеја је дошла без изгубљеног гема за само 57 минута.

Први пут се у Опен ери на Вимблдону десило да једна тенисерка у финалу победи са 6:0, 6:0, а тек се други пут то десило на гренд слемовима. Први случај био је 1988. године кад је Штефи Граф истим резултатом савладала Наташу Звереву.

Подсетимо, Ига ће од понедељка бити трећа на ВТА листи, док ће Анисимова остварити најбољи пласман каријере - седмо место.

БОНУС ВИДЕО: Алекс Кореча за Новости о "великој тројци": Оно што су урадили равно је чуду 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СИТИ ЈЕ ДОМИНАНТНО ИЗГЛЕДАО НА ПРЕМИЈЕРИ, АЛИ: Ако неко зна како се игра против грађана то су увек неугодни певци

СИТИ ЈЕ ДОМИНАНТНО ИЗГЛЕДАО НА ПРЕМИЈЕРИ, АЛИ: Ако неко зна како се игра против "грађана" то су увек неугодни "певци"

СУБОТЊИ програм Премијер лиге започеће обрачун тимова који нам увек донесу занимљиву утакмицу када се састану, Манчестер ситија и Тотенхема који се састају на "Етихаду" (13.30).

23. 08. 2025. у 07:20

Коментари (0)

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ПОСТАО МУСЛИМАН?! Да ли ће да промени и име?