НОВАК ПОНОВО ПОКАЗАО КОЛИКО ЈЕ ВЕЛИКИ: Ђоковић прискочио у помоћ заточеним тенисерима, тражи шест ствари од организатора Мелбурна

Марко Паунић
Марко Паунић

17. 01. 2021. у 12:58

НОВАК Ђоковић решио је да прискочи у помоћ тенисерима који су изоловани због тога што су летели авионима у којима је било заражених.

НОВАК ПОНОВО ПОКАЗАО КОЛИКО ЈЕ ВЕЛИКИ: Ђоковић прискочио у помоћ заточеним тенисерима, тражи шест ствари од организатора Мелбурна

Фото: М.Вукадиновић

Због појединаца са којима можда нико није ни био у контакту у авиону, а за које се накнадно утврдило да имају вирус, чак 47 тенисера је изоловано уз ригорозне мере које онемогућавају да се адекватно спреме за Аустралијан опен.

Многи су у малим просторијама и собама, без опреме и могућности комуникације са тренером, а било је чак и случајева да им се не замени соба.

Тако је Јулија Путинцева у соби затекла миша и тражила да се замени апартман, али нико сатима није реаговао због ригорозних правила.

Зато се Новак Ђоковић обратио Крегу Тилију, који је први човек аустралијског тениса и најодговорнији за организацију Аустралијан опена.

Новак је свестан да нису сви у истој ситуацији и не жели да се конкуренција упропасти. Чак 47 тенисера без правог рада је озбиљан број, који само може додатно нашкодити квалитету игара на турниру, можда чак може доћи и до одустајања.

Ево и списка шта је Новак тражио за своје колеге:

фитнес и тренинг опрему у свим собама

адекватну исхрану, у складу са нивоом турнира и потребама врхунских спортиста

смањење броја дана у изолацији за свих 47 тенисера, уз више тестова који ће потврдити да су негативни

дозволу за посету тренера или кондиционих тренера, уколико су прошли ПЦР тест

ако је претходни услов испуњен, онда играч може да буде са тренером на истом спрату хотела

пребацивање што је више играча могуће у приватне куће са теренима за тренинг


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за "непријатеља Украјине", а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници

Помало невероватне вести стижу из Русије и Украјине, а тичу се српског спорта, односно спортиста и спортских радника.

23. 02. 2025. у 18:26

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (1)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници