ЗА ОПРЕМАЊЕ 12 МИЛИОНА: Напредује изградња нове зграде ОШ „Свети Сава“ у Краљеву

Г. Ћ.

16. 06. 2021. у 12:42

ИЗГРАДЊА нове зграде Основне школе „Свети Сава“ у краљевачком насељу Рибница напредује уобичајеном грађевинском динамиком, тако да се очекује да ће се овдашњих 484 ђака, ако не с почетком наредне школске, онда бар до краја ове календарске године уселити у нову школу саграђену по највишим светским нормама.

ЗА ОПРЕМАЊЕ 12 МИЛИОНА: Напредује изградња нове зграде ОШ „Свети Сава“ у Краљеву

Фото: Приватна архива

У том правцу размишња и локална самоуправа, па је предвиђено да се ребалансом градског буџета за опремање издвоји 12 милиона динара.

- Тај износ се поклапа са нашом проценом да ће око 12 милиона динара бити довољно да опремимо школу у складу са савременим стандардима. То су још увек оквирне цифре, а коначну реч даће тржиште  - каже Звонко Љубисављевић, директор ОШ „Свети Сава“

Од јуна прошле године овај објекат гради се на истој локацији где је срушена стара и дотрајала зграда, саграђена 1965. године. Нова двоспратна школа у којој ће наставу моћи да похађа 700 основаца, бруто површине 5.800 квадратних метара, располагаће са 19 учионица, девет кабинета и фискултурном салом. Вредност пројекта је 391 милион динара са ПДВ, а средства су обезбеђена преко Канцеларије за јавна улагања.

Фото: Приватна архива

- Незахвално је прогнозирати када ћемо се уселити у нову школску зграду – додаје директор Љубисављевић. - Наравно да сви желимо да се то догоди што пре, али имаћемо стрпљења док се сви радови не окончају и школа буде потпуно опремљена и функционална.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

Коментари (0)

ШЕШЕЉ ИЗДАО АЛАРМАНТНО УПОЗОРЕЊЕ: У току покушај да се овлада државом!