И ЈАПАНСКИ УМЕТНИЦИ УЧЕСТВОВАЋЕ У ПРОСЛАВИ ТИТУЛЕ: „Нови Сад Европска престоница културе“ остварује сарадњу са земљом излазећег сунца
ПРОМОЦИЈА Новог Сада као једног од центара европског културног живота током целе 2022. године, кроз повезивање локалне, европске, па и светске уметничке сцене, једно је од главних начела пројекта титуле Европске престонице културе коју је Српска Атина добила као први град у Србији.

Фото: Нови Сад Европска престоница културе
Тим поводом а с циљем што квалитетнијег програма за наредну, слављеничку годину,Фондација „Нови Сад – Европска престоница културе” расписала је Јавни конкурс за суфинансирање програма сарадње с Јапаном који ће бити реализовани у години титуле у Новом Саду.
Ради бољег повезивања са јапанском културном и уметничком сценом, Фондација је остварила сарадњу са ЕУ – Јапан фестом, који ће кроз овај конкурс подржати пројекте сарадње са јапанским уметницима и организацијама који се уклапају у концепт програма за годину у којој ће бити прослављена титула.
- Заинтересовани на јавни позив могу да се пријаве до 10. августа ове године, а више информација о критеријумима, потребној документацији, као и пријавни обрасци доступни су на званичном сајту „Нови Сад – Европска престоница културе“, у делу Јавни позиви. Поручују из НС ЕПК.
Сарадњу са ЕУ – Јапан фестом, Фондација „Нови Сад – Европска престоница културе“ већ годинама негује кроз програм размене “Кизуна” који подразумева студијско путовање новосадских уметника у Јапан. У овом кругу изабрана је првакиња Опере Српског народног позоришта, мецосопран Јелена Кончар.Она ће у Токио путовати у октобру ове године, а основни циљеви њене посете тој метрополи биће повезивање са јапанским уметницима и културним институцијама, размена искустава, промоција српске вокалне музике у Јапану, те Новог Сада као Европске престонице културе 2022. године.
Препоручујемо

БЕБИ-БУМ У ВОЈВОДИНИ: У новосадском породилишту за дан рођено 28 беба
15. 07. 2021. у 09:50

СРАМНЕ СЦЕНЕ НА ЕГЗИТУ: Надрогирани мушкарац правио хаос у Новом Саду (ВИДЕО)
09. 07. 2021. у 12:50

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)