ЛАПОВЦИ КУВАЈУ БЕЗ ПРЕМЦА: Одржано такмичење у спремању рибље чорбе (ФОТО)

ОД 29 екипа из Дубравице, Крагујевца, Лапова, Баточине, Смедеревске Паланке и Раче које су се традиционалном 11. „Лаповачком котлићу“ такмичиле у припремању рибље чорбе, прва три места освојили су Лаповци.

ЛАПОВЦИ КУВАЈУ БЕЗ ПРЕМЦА: Одржано такмичење у спремању рибље чорбе (ФОТО)

Фото: З. Глигоријевић

Најбољу рибљу чорбу скувала је екипа „СП Алуминијум“, друго место освојила је екипа „Звездан Морава 1“, а треће „Два брата, Дуле и Неша“. Утешна награда, за „малер чорбу“, најгору на манифестацији припремио је музички бенд „Варошка нит“, који се први пут опробао у кулинарству. Прва три места награђена су котлићима и пехарима, а „малер чорбу“ пехаром и таландаром.

- Нажалост, после проглашење епидемије Ковид-19, као и због тога што смо, из истог разлога, манифестацију организовали касније него иначе, у време годишњих одмора, било је 29 екипа, док се раније надметало по 56 екипа. Опет је било супер, јер је било око 500 учесника и гостију из целе Србије – каже Божидар Кандић, председник Рибололовачког удружења „Морава Лапово“ и организатор „Лаповачког котлића“.

Он додаје да је том приликом у хуманитарној акцији за тромесечног Бошка Гуглета из Новог Сада прикупљено нешто више од 30 хиљада динара. На продајном штанду лаповачке домаћице продавале су јела и домаће рукотворине.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.

05. 06. 2026. у 11:49

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Бесплатно свакодневно банкарство за милион и по грађана Србије