ЛИКОВНИ КОНКУРС "МАТИЋУ У ЧАСТ": Одабран најбољи рад, име победника биће саопштено на отварању изложбе 10. септембра

СТРУЧНИ жири одабрао је најбољи од петанест радова који су испунили критеријуме на ликовном конкурсу “Матићу у част”, а учествовали су уметници из различитих крајева Србије.

ЛИКОВНИ КОНКУРС МАТИЋУ У ЧАСТ: Одабран најбољи рад, име победника биће саопштено на отварању изложбе 10. септембра

Фото: З. Рашић

За победничко дело обезбеђена је откупна награда у износу од 100.000 динара, а име победника биће саопштено на отварању заједничке изложбе свих радова 10. септембра – рекао је, за “Новости”, Новак Новаковић, директор ћупријског музеја “Хореум Марги-Равно”, установе која је конкурс расписала.

- Осим новчаног дела награде, аутору ће том приликом бити додељена плакета “Матићу у част”, а такође му је у наредној години обезбеђен термин за самосталну изложбу у галерији музеја. На конкурсу је, иначе, учествовало двадесетак аутора из целе земље, неки са више радова. Тема је била Матићево стваралаштво и надреализам генерално, а технике су биле слободне – казао је Новаковић.

 У жирију су били Јагода Живадиновић, Слађан Миленковић и Анђа Живадиновић Митић –уметници којима је место пребивалишта различито, али су на неки начин везани за Ћуприју.

Ћупријски музеј ликовни конкурс “Матићу у част” организује већ осму годину, а поред редовних учесника,  своја дела послали су и аутори који су се јавили први пут. Новаковић је рекао да ће се на изложби радова свих аутора која ће бити уприличена почетком септембра наћи и радови чији су аутори већ добили у некој од претходних година ову награду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ГОРИ ЊУЈОРК! Никси направили нови брејк против Сан Антонија, Вембањама трагичар! (ВИДЕО)