ПОГОРШАНА ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА НА КиМ: Све више грађана се тестира на корона вирус
ПРЕМА речима др Златана Елека директора клиничко -болничког центра у Косовској Митровици последњих дана бележи се погоршање епидемиолошке ситуације у српским срединама на КиМ.

Фото: И.Радуловић
-Све је више грађана који се тестирају, а од 133 тестираних било је 40 позитивних- истиче др Елек и додаје да се тренутно на лечењу од короавна вируса налази 38 пацијената од који је 21 на кисеонику а три на респиратору.
Иначе, последњих неколико дана у српским срединама на КиМ три особе су преминуле.
Од оболелих и преминилих њих 95 посто је невакцинисанисаних. Међутим, због забране увоза вакцине из централне Србије , српски житељи на Косову и Меотхији приморани су да на вакцинацију одлазе на три пункта у централној Србији и то у Рашки, Куршумлији и Бујановцу, где је до сада према речима др Златана Елека директора клиничко-болничког центра у Косовској Митровици вакцинисано више од 26000 грађана српских средина са КИМ.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

"ОЛ СТАР" СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА, Никола Јокић ће добити прилику да заблиста као никада! (ВИДЕО)
НБА лига је донела одлуку да из корена промени формат "ол-стар" меча, потврдио је комесар лиге Адам Силвер.
04. 06. 2025. у 21:50

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)