ЦЕНТРАЛНИ ДОГАЂАЈ У ВРШЦУ: У суботу званично отварање шетачких стаза на Вршачким планинама

У СУБОТУ, 11. септембра, на око 67 локација широм Србије биће организована традиционална манифестација „Дан пешачења“, а централни догађај одвијаће се у Вршцу.

ЦЕНТРАЛНИ ДОГАЂАЈ У ВРШЦУ: У суботу званично отварање шетачких стаза на Вршачким планинама

Фото: Ј. Ј. Баљак

Планинарски савез Србије одлучио се баш за тај град, како би испромовисали стазе на Вршачким планинама, које су недавно обележене по најновијим стандардима.

- У склопу ове манифестације званично ћемо отворити свих 15 шетачких стаза, које се протежу кроз цео планински масив у дужини од 62 километра. Сигуран сам да ћемо бити добри домаћини и да ћемо у суботу са нашег брега сви понети лепе успомене – рекао је на конференцији Марко Рашић, члан Градског већа за спорт.

Окупљање је у 10 часова на платоу код Славише, где ће бити свечано отварање. Потом ће се учесници кретати популарном Стазом здравља до клуба „Изазов“, затим до Инфо-центра туристичке организације и преко врха Турска глава спустити до Црвеног крста. Одатле ће се ићи до крајње тачке – Планинарског дома преко шумареве куће.

- Стаза је потпуно уређена и приступачна свим узрастима. Реч је о лакој пешачкој тури од око седам километара, која се прелази за око два сата умереног хода – позива суграђане Велизар Вемић испред ПСД „Вршачка кула“.

Ове године акценат није стављен на масовност манифестације, већ на промоцију здравих навика, под слоганом „Корак ближе здрављу“.

- На овај начин желимо да промовишемо кретање у природи, да помогнемо нашој популацији да одржи ментално и физичко здравље и да буде на трагу борбе против социјалне изолације. Уједно промовишемо и планинске ресурсе које наша земља има, а то је око 7.500 километара обележених стаза за пешачење – рекао је председник ПСС Исо Планић.

Организатори моле све учеснике да поштују епидемиолошке мере.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса