ТАКМИЧЕЊЕ "ИЗАЂИ МИ НА ТЕГЛУ": Ево која екипа је скувала најбољи ајвар (ФОТО)

ПОЖАРЕВАЦ је и ове године био један од учесника караван- такмичења у спремању ајвара „Изађи ми на теглу“, у којем је тријумфовала екипа „Незаборав“ из Лазнице код Жагубице. Њима је припала главна награда – шпорет на чврсто гориво „Смедеревац“, дар спонзора, фирме „Милан Благојевић“ из Смедерева.

ТАКМИЧЕЊЕ ИЗАЂИ МИ НА ТЕГЛУ: Ево која екипа је скувала најбољи ајвар (ФОТО)

Фото: Д. Новковић

Женски петочлани тим победио је у јакој конкуренцији од десет екипа из Браничевског и суседног, Подунавског округа.

Друго место освојила је екипа „Коло српских сестара“ из Пожаревца, а треће „Вредне Брадарчанке“ из Брадарца. Изузетно овог пута, на велико државно финале неће ићи само победнице, већ и другопласирана екипа.

Фото: Д. Новковић

 

Ово највеће гастрономско такмичење на Балкану, које се организује већ осму сезону, одржано је у градском парку, где су били постављени и штандови са рукотворинама, сувенирима, зимницом, пецивом и домаћим пићем. Организатори су обезбедили све што је потребно за вишесатно кување – шпорете, дрва, паприке, уље, шећер, со и тегле, а такмичари су са собом донели само прибор за припрему ајвара.

Гастрономски караван „Изађи ми на теглу“ кренуо је 21. августа из Бруса, а завршиће се 9. октобра у Београду.

Фото: Д. Новковић

 

Сав ајвар који буде скуван у градовима учесницима и на великом финалу, донира се у хуманитарне сврхе.

Фото: Д. Новковић

 

Традиционално такмичење у припреми ајвара организује се под покровитељством Министарства трговине, туризма и телекомуникација и градова учесника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса