МОСТОВИ ДУША ГРАДА, А ДЕЦА ЊИХОВ УКРАС: У Зрењанину више стотина пешака обележило национални Дан пешачења (ФОТО)
ДАН пешачења на националном нивоу, у глобалној акцији Планинарског савеза Србије, у Зрењанину, окупио је више стотина шетача.
Фото: Град Зрењанин
Они су ходајући трасом зрењанинских мостова и обала, послали упечатљиву поруку о важности пешачења, његовом здравственом, спортском, еколошком и едукативном аспекту, дружили се и упознали неке делове града, којима до сада нилада нису прошли.
Са платоа трга др Зоран Ђинђић, више стотина ученика зрењанинских школа, планинара, љубитеља боравка у природи, започело је пешачење дуго осанм киломерара, обалом Бегеја, преко девет мостова, а без обзира да ли су препешачили целу трасу или неки њен део, сви учесници су испунили циљ акције.
Дан пешачења у Зрењанину организован је пети пут, а ове године у склопу промоције титуле Зрењанин Европски град спорта. Гадоначелник Симо Салапура пешачио је са суграђанима и истакао да је то признање Зрењанин заслужио не само због резултата његових врхунских спортиста, већ и због промовисања спорта, физичке културе, рекреације и здравих стилова живота међу свим категоријама становништва.
- Желимо да што више наших суграђана, свих старосних категорија и узраста, укључимо у неки вид бављења спортом или рекреације - нагласио је Салапура, уз честитку планинарима, чији клуб обележава 70 година постојања.
Препоручујемо
ОЛАКШИЦЕ ЗА 200 БИЦИКЛИСТА: Град Зрењанин издвојио милион динара за суфинансирање набавке возила
10. 09. 2021. у 15:32 >> 15:50
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ИРАН ПОСЛАО ЈАВНУ ПОРУКУ СРБИЈИ: "Ви и ми смо симбол отпора и пркоса - остаћемо јаки и уједињени"
"ОД БЕОГРАДА до Техерана, видљив је исти образац насиља и непоштовања међународног права и људских живота."
25. 03. 2026. у 20:54
Коментари (0)