ЂУЛКА ДОБИЛА ДРВА: Мајка Синана Сакића први пут се огрејала ове зиме у свом дому
ПРВИ пут ове зиме Ђулка Сакић (88), мајка славног покојног фолк певача Синана Сакића, огрејала се, данас, у свом дому, у стану у центру Лознице, где живи сама.
Фото: В. Митрић
Остављена и заборављена од многих, али не и од града Лозница, старица је јуче добила на поклон дрва, која јој је послао градоначелник Лознице Видоје Петровић, који је задужио помоћника Љубинка Ђокића и одборника Зана Шаулића, да предају старици огрев и све друго што јој је неопходно у ове зимске, хладне дане.
Фото: В. Митрић
- Ово је за мене велики дан, а градоначелник и његови људи су моји спаситељи и хвала им бескрајно - каже старица. - Довезли су ми дрва, исцепали, сместили у подрум и видели шта треба да се још уради да шпорет почне да ради, који дуго нисам наложила, јер нисам имала огрева, нити новца да га купим. Лепо сам се и дружила и разговарала са овим дивним људима и замолила их да се, у моје име, од свег срца, захвале градоначелнику Видоју, не само на даровима, већ и на пажњи, разумевању и бризи. Све ми је сада некако лакше и лепше.
Фото: В. Митрић
Ђулка каже да никада неће да заборави овај дан и ове људе, а њени гости и дародавци да неће више смети да прође ни дан да остане без огрева и најважнијих потрепштина. Помоћ јој је пружала, како каже, у границама могућег дивна секретарка Црвеног крста у Лозници, псхилог Весна Мелезовић, која, по речима баке Ђулке, за њу увек има „чаробне, топле и миле речи које враћају оптимизам и жељу за животом“.
-Наш чувени Лозничанин, Јово Мићић, који је био велики хуманиста и човекољубац, увек је говорио да и кад је најтеже, проћи ће и био је у праву у шта сам се данас уверила- каже Ђулка.
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (2)