СПОРТ (НИ)ЈЕ ЗАКИНУТ: После жучне расправе, одборници у Нишу усвојили буџет за 2022, "тежак" 11,8 милијарди динара
ОДБОРНИЦИ Скупштине града су, после готово целодневне расправе, усвојили пројекцију буџета за 2022. на 11,8 милијарди динара, а највише полемика је било око издвајања за спорт, јер су представници ове области очекивали да ће - после лањског "кресања" за 50 одсто - давања догодине бити повећана.
Али, градоначелница Драгана Сотировски је објаснила да нема основа за већу суму, те да је 200 милиона динара директних давања максимум локалне самоуправе. Управо због ове ставке, против буџета је гласао и тренер одбојкашког клуба Ниш, иначе одборник СНС Драган Светозаревић.
- Ако имамо савести, гласаћемо за нашу децу. Чувањем спорта чувају се и култура, и уметност, и све оно што се зове градским животом - поручио је Светозаревић.
Подсетимо, спортисти су незадовољство изразили и током минулог викенда, када су протестовали испред Градске куће и апеловали на председника Србије, који је тада био у посети овом делу земље, да им помогне...
Ипак, градоначелница сматра да спортски клубови у Нишу добијају довољно новца, и то не само од локалне самоуправе, већ и од државе, али и од родитеља који не баш јефтиним чланаринама финансирају активности своје деце.
- Чему незадовољство, кад ће добити 200 милиона директиних давања, уз још 50 милиона динара за спортску инфраструктуру. Држава је додатно, са безмало 50 милиона, подржала 13 нишких клубова - каже Драгана Сотировски, уверена да је ово питање исполитизовано.
Каже, клубови граду не плаћају ни динар за објекте које користе, а Ниш не може да финансира плате људи који воде те клубове и чланове, јер то није по Закону о спорту. Али, спремни су да помогну у контактима са привредницима који су вољни да буду спонзори. Уз напомену да резултати баш и не оправдавају улагања и захтеве, градоначелница је истакла пример Ватерполо клуба који би закуп базена требало да плаћа 24 милиона динара, што они не рачунају као помоћ.
ЦЕНЕ
ОД укупно 158 нишких клубова, ове године је новац кроз разне програме добило њих 139, а у Нишу не постоји ниједна бесплатна спортска активност за децу. Родитељи малих одбојкаша плаћају 1.800, они чији малишани тренирају пливање или кошарку и до 2.500, а најскупљи су часови плеса - чак 3.500 динара месечно. Све то без набавке опреме и одласка на такмичења...
Препоручујемо
НЕКИ СТРУЈУ ХОЋЕ-НЕЋЕ: У Нишу и околини око 4.500 људи живи без електричне енергије
11. 12. 2021. у 08:25
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
"ОДВЕЛИ СУ МЕ У ШАТОР, ОДУЗЕЛИ ПАСОШ" Наша певачица очи у очи са Гадафијем: "Нисам била свесна шта се дешава"
ПЕВАЧИЦА је била веома млада и није била свесна шта се дешава...
16. 12. 2024. у 09:20
Коментари (0)