МЕЂУ НАЈБОЉИМА У СРБИЈИ: Признање власотиначком Завичајном музеју
Завичајни музеј, који ради у оквиру власотиначког Културног центра, добитник је признања за прошлогодишње учешће на манифестацији „Музеји за 10“. Власотинчани су изабрани међу пет најбољих у конкуренцији педесетак установа и институција културе.
фото: И.Митић
Признање је стигло од оснивачког одбора поменуте манифестације за низ активности, а запосленима у Културном центру у Власотинцу „представља подстицај за даљи рад“.
- Награда је важна и због промоције нашег Завичајног музеја. Захвалан сам свим радницима Културног центра који су дали свој допринос у организацији вишедневног програма манифестације „Музеји за 10“, њеним координаторима Славку Спасићу и Биљани Ђорђевић као и Јасмини Златковић, историчару уметности, која је, као тадашњи радник Завичајног музеја, иницирала наше учешће – казао је Бранислав Катић, директор Културног центра.
Манифестација „Музеји за 10“ је национална музејска иницијатива, највећа у Србији и јединствена у Европи и ове године је обележена осми пут. Она повезује три важна датума - Међународни дан музеја, Европску ноћ музеја и Националну недељу музеја. Разноврсним програмом власотиначки Завичајни музеј је и ове године био њен део.
Препоручујемо
БОГ ЈЕ СА СРБИМА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: У манастиру Бањска обележено Бадње вече (ВИДЕО)
06. 01. 2026. у 21:44
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)