ХРАМ ДОБИЈА НОВУ ФАСАДУ: Почела реконструкција цркве у Банатској Паланци

Јелена Баљак

23. 05. 2022. у 15:47

ЈЕДНА од најстаријих цркава у војвођанској општини Бела Црква – храм Сабор светих архангела у Банатској Паланци, ове године ће добити нову фасаду, на радост православних верника и свештенства.

ХРАМ ДОБИЈА НОВУ ФАСАДУ: Почела реконструкција цркве у Банатској Паланци

Општина Бела Црква

Захваљујући средствима, која је у потпуности обезбедила локална самоуправа путем конкурса за цркве и верске заједнице, коначно ће бити реализован пројакт који је урађен још 2016. године, а то је да дотрајала и попуцала фасада буде комплетно реконструисана.

Скеле су већ постављене око овог скоро два века старог верског објекта. Радници обијају фасаду, како би ускоро банатскопаланачка црква засијала старим сјајем.

-Црква у Банатској Паланци је заиста у лошем стању. Чак је у једном делу дошло до напрснућа фасаде. Ово је био последњи час да се предузму хитне интервенције. Зато смо три милиона динара са овогодишњег конкурса определили за реконструкцију њене фасаде, као и за завршетак радова на крову Храма Светих апостола Петра и Павла у Белој Цркви – истакла је председница општине Виолета Симић.

Председница је рекла да ће наредних година, по приоритетима, обнављати и друге верске објекте, јер су заиста у лошем стању.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању